Mysłowicka piłka: porażki Unii Kosztowy i Górnika 09

tos
To nie był udany weekend dla naszych drużyn. Punktów nie zdobyła ani grająca w IV lidze Unia Kosztowy, ani występujący w klasie okręgowej MKS Górnik 09 Mysłowice.

Unia Kosztowy grę w IV lidze rozpoczęła od zwycięstwa z MKS-em Myszków, w kolejnych spotkaniach drużyna trenera Sebastiana Idczaka płaci frycowe. W sobotnim spotkaniu kosztowianie przegrali w Bytomiu z Szombierkami 1:2. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na stadionie goszczącym kiedyś najlepsze polskie drużyny zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej odsłony spotkania prowadzenie dla Unii zdobył Maciej Wolny. Dziesięć minut później Szombierki zdołały jednak wyrównać, a na cztery minuty przed końcem spotkania zdobyli drugą bramkę i ostatecznie dopisali do swojego konta trzy punkty. W najbliższym meczu 1 września o godz. 16 Unia zagra z Rakowem II Częstochowa.

Po czterech kolejkach w tabeli grupy I IV ligi Unia z czterema punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce. Prowadzi Polonia Bytom przed Szombierkami Bytom i Polonią Poraj.

Bez punktów w grupie I klasy okręgowej są po czterech rozegranych kolejkach ligowych piłkarze MKS-u Górnika 09 Mysłowice. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Ogrodnikiem Tychy 0:2. Niemal przez całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis. Drużyna z Tychów oba gole zdobyła w samej końcówce spotkania.
Mysłowiczanie razem z LKS-em Łąka nie mają jeszcze na koncie żadnego punktu i okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Prowadzi AKS Mikołów przed Pogonią Imielin i Podlesianką Katowice. W sobotę 1 września o godz. 16 „Kocina” na boisku przy ul. Gwarków zagra z AKS-em Wyzwoleniem Chorzów.

Co ciekawe, w tym sezonie na boiskach rywalizować będą dwie drużyny pod nazwą Górnik 09. Do klasy B zgłoszony został bowiem SKFiT Górnik 09 Mysłowice, który rozpocznie sezon w niedzielę od wyjazdowego meczu z Jastrzębiem II Bielszowice.