Hegemon Mysłowice vs Rugby Białystok już 12 listopada — to ostatnia szansa na zdobycie punktu w rundzie jesiennej

Szymon Kwiatkowski
Hegemon Akademia Rugby
Hegemon Mysłowice vs Rugby Białystok — ostatnia szansa na zdobycie punktu w rundzie jesiennej. Mecz odbędzie się 12 listopada o godzinie 14.00 w naszym mieście a dokładniej na Stadionie Rugby Wesoła przy ulicy Sportowej 2 w Mysłowicach. Ostatni mecz ze Spartą Jarocin, Hegemoni przegrali 49:12. Jak pokażą się tym razem?

Hegemon dalej czeka na swoją pierwszą wygraną w I lidze. Przed nimi ostatni mecz w rundzie jesiennej.

Hegemon vs Sparta Jarocin

Ostatni mecz odbył się 5 listopada. Mysłowiccy rugbyści zmierzyli się ze Spartą Jarocin. Mimo dobrego początku Hegemoni musieli uznać wyższość przeciwnika, który w minionym sezonie walczył w barażu o awans do Ekstraligi.

Już po pierwszych minutach spotkania Hegemon Mysłowice od razu wywalczył sporo metrów i znalazł się w pobliżu pola punktowego gospodarzy. Jeszcze nie zdobyto wtedy punktu, ale w 17 minucie udało się to zawodnikowi Usai Navia a szansę podwyższenia wyniku wykorzystał Radovan Benčík, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 14:7.

Koniec meczu z wynikiem 49:12

Pierwsza odsłona spotkania pokazała, że Hegemoni obudzili się i próbowali nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Dobrze wypadła tutaj formacja młyna, która mocno pchała rywali, ale i formacja ataku popisała się wieloma celnymi podaniami i ciekawymi akcjami. Końcówka pierwszej połowy to już jednak przewaga przeciwników z Jarocina. Na przerwę rugbyści schodzili z wynikiem 35:7.

Sam początek drugiej połowy również wróżył powrót dla Hegemonów, którzy otworzyli spotkanie za sprawą Grzegorza Soporskiego, który doprowadził do wyniku 35:12. To jednak nie wystarczyło i doświadczenie Sparty Jarocin zakończyło mecz z wynikiem 49:12.

Hegemon Mysłowice vs Rugby Białystok już 12 listopada

Mysłowiczanie mają ostatnią już szansę na rehabilitację. W najbliższą sobotę odbędzie się ostatni tej jesieni mecz zmagań pierwszoligowych. Hegemoni w dalszym ciągu upatrują ligowych punktów, ale los nie jest dla nich łaskawy — gdy gra zespołu zaczęła się poprawiać, ostatnie dwie kolejki przyniosły starcia z najbardziej wymagającymi rywalami.

12 listopada o godzinie 14.00 Hegemon Mysłowice zawalczy z Rugby Białystok, która nie kryje swoich aspiracji dołączenia do ekstraligi. Tym razem drużyna z Mysłowic zagra u siebie na Stadionie Rugby Wesoła przy ulicy Sportowej 2 w Mysłowicach. Gospodarze zapowiadali, że na wszystkich kibiców czeka rodzinna atmosfera oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

10 nowych drzewek dla Mysłowic

Ostatni mecz dla Hegemonów oznacza kolejne dwa przyłożenia, co podliczając do wcześniejszych rozgrywek, daje dziesięć drzewek do zasadzenia w Mysłowicach. Drużyna w ten sposób chce uczcić swój sukces awansowania do I ligi.

Za każde przyłożenie Hegemonów w sezonie 2022/2023 w Mysłowicach zostanie zasadzone jedno drzewo. Sadzonki zapewni Taxus Arbor, tyska rodzinna firma, która świadczy usługi z zakresu leśnictwa, dendrologii, arborystyki, architektury krajobrazu i ogrodnictwa. Miejsce do wysadzenia drzewek wskaże zaś partner klubu – miasto Mysłowice.