Hegemon Mysłowice vs Arka Rumia. Jak wyglądała rozgrywka oraz kto zwyciężył?

Szymon Kwiatkowski
Hegemon Mysłowice vs Arka Rumia
Hegemon Mysłowice vs Arka Rumia Krzysztof Banot
Hegemon Mysłowice vs Arka Rumia. 22 października w naszym mieście odbył się kolejny mecz I ligi rugby. Hegemon dalej czeka na zdobycie pierwszego punktu w rywalizacjach. Jak wyglądała rozgrywka oraz kto zwyciężył?

W minioną sobotę drużyna rugby z Mysłowic zawalczyła z zespołem Arka Rumia. Tym razem mecz odbył się w naszym mieście na Stadionie Rugby Wesoła przy ulicy Sportowej 2 w Mysłowicach.

Mecz odbył się 22 października o godzinie 14.00. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do drużyny gości. Mysłowiczanie nie potrafili zakończyć żadnej akcji na połowie przeciwnika, a takich problemów nie mieli natomiast Pomorzanie. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 0:15, ale z każdą minutą widać było, że walka na boisku staje się coraz bardziej wyrównana.

W drugiej połowie dobrze zaprezentowali się zawodnicy Mysłowic. Hegemoni pokazali, że potrafią zagrać zespołowo i w końcu nawiązali wyrównaną walkę z przeciwnikami. Udało się nawet wyrównać wynik 17:17. Zgromadzeni na Stadionie Rugby Wesoła kibice mogli z satysfakcją obserwować, jak grają ich zawodnicy. Najwięcej punktów dla zespołu zdobyli zawodnicy: Jan Krawiec, Dominik Styczeń, Tomasz Penkal i Radovan Benčík.

Koniec meczu z wynikiem 32:17

Niestety mimo znacząco lepszej drugiej połowy zawodnikom zabrakło czasu a może i szczęścia. Początek spotkania zadecydował i mecz zakończył się wynikiem 32:17 dla zespołu Arki Rumia. Niestety na ten moment drużyna z Mysłowic wciąż czeka na swój pierwszy punkt w I lidze.

Ten mecz pokazał zmiany, jakie zachodzą w drużynie. Już w coraz mniejszym stopniu jakość naszej gry jest uzależniona od pojedynczych zawodników. Poziom w drużynie się wyrównuje, a trener ma coraz większy dylemat w doborze kadry na dany mecz. To wszystko tworzy solidne podwaliny pod przyszłe, oczekiwane zdobycze punktowe — powiedział Tomasz Penkal prezes Hegemona Mysłowice.

Tydzień przerwy dla Hegemonów

Przez najbliższy tydzień Hegemoni mają czas na odpoczynek i naładowanie sił. Za dwa tygodnie a dokładnie 5 listopada drużyna z Mysłowic zagra mecz w Jarocinie. W Mysłowicach kolejny mecz odbędzie się 12 listopada, wówczas na Stadionie Rugby Wesoła Hegemoni podejmą zespół z Białegostoku.