Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Stacji Uzdatniania Wody w Dziećkowicach zlikwidowano II zmianę pracy. Kto teraz dba o jakość wody?

Monika Chruścińska
Woda, zanim trafi do naszych kranów, musi przejść cztery etapy kontroli jakości.
Woda, zanim trafi do naszych kranów, musi przejść cztery etapy kontroli jakości. arc polskapresse
Mieszkańcy Mysłowic martwią się o jakość wody w swoich kranach po tym, jak Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zlikwidowało drugą zmianę pracy w Stacji Uzdatniania Wody w Dziećkowicach. - Czy to oznacza, że teraz będzie monitorowana tylko osiem godzin dziennie? Przecież korzystamy z niej całą dobę - pytają Czytelnicy. GPW jednak uspokaja: dzięki wprowadzonym zmianom, jakość wody tylko... poprawi się.

O tym, że spółka planuje zwolnienia w Stacji Uzdatniania Wody w Dziećkowicach, poinformowali nas mieszkańcy. Zbiornik imieliński zaopatruje w wodę głównie mieszkańców Mysłowic. "Martwimy się o jakość wody, z której korzystamy" - napisała do redakcji mysłowiczanka.

Aleksander Maicher, rzecznik GPW, tłumaczy, że niczego nie należy się obawiać. Część badań wykonywanych dotąd w laboratorium w Dziećkowicach, została jedynie przekazana do akredytowanego laboratorium w Katowicach i w Maczkach. - To jedne z najlepiej wyposażonych laboratoriów badań wody w Polsce - zapewnia. - Zmiana systemu badania wody w ZUW Dziećkowice służy poprawie jakości badań i bezpieczeństwa wody z Zakładu w Dziećkowicach - wyjaśnia.

Woda, zanim trafi do naszych kranów, musi przejść cztery etapy kontroli jakości. - W sumie musi być poddana ok. 20 badaniom na dobę co rocznie daje prawie 8000 tysięcy badań tylko jednego ujęcia - przypomina Maicher.

Zanim wypijemy
Wodę mieszkańcom regionu dostarcza 9 stacji i 2 zakła-dy uzdatniania wody. Miesz-kańców Mysłowic zaopatrują zbiorniki w Dziećkowicach, w Murckach i Mikołowie. Zanim woda trafi do kranów, przechodzi cztery etapy kontroli. Ponadto monitorowana jest też przez rejonowe oddziały sanepidu i służby laboratoryjne przedsiębiorstw wodociągowych. Dzięki temu eliminowane są z wody zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne bakteriami clostridium perfringens i grupy coli odpowiedzialnej za choroby żołądkowe, które mogą dokuczać osobom, korzystającym z przydomowych studni.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto