Na te projekty możemy zagłosować dzięki Mysłowickiemu Budżetowi Obywatelskiemu

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Dzięki projektom, które powstają w ramach budżetu obywatelskiego miasto ma trochę odżyć
Dzięki projektom, które powstają w ramach budżetu obywatelskiego miasto ma trochę odżyć Kacper Jurkiewicz
Udostępnij:
W ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Mysłowicach pozytywną weryfikację przeszło 20 projektów. Na które z nich będziemy mogli oddać głos?

Mysłowicki budżet obywatelski

Mysłowiczanie składali wnioski o różne projekty, które mogą powstać w ramach budżetu obywatelskiego. Pozytywną weryfikację przeszło 20 z nich. Odrzucono aż 18 z nich.

W tym roku nie oddamy głosu na m.in. budowę placu zabaw dla osób niepełnosprawnych na Wesołej, budowę boiska sportowego w Kosztowach, budowę zielonego parkingu przy parku Dziećkowice czy rewitalizacje schronu przeciwlotniczego w Parku Zamkowym.

Mamy także dobrą wiadomość. Jedno z zadań: zakup maty do sportów walki, odmalowanie małej salki w MOSiR Mysłowice przy ul. Bończyka i dokupienie sprzętu siłowego, zostanie zrealizowane poza środkami z budżetu obywatelskiego w innym terminie.

Na które projekty możemy oddać głos?

Poniżej znajduje się lista 20 projektów, na których oddamy głos w ramach MBO.

1) Letnie kino plenerowe w dzielnicy Wesoła. Koszt: 10 tysięcy złotych

Zadanie przewiduje organizację plenerowych seansów filmowych w okresie letnim w dzielnicy, na terenie boiska sportowego, z użyciem leżaków.

2) Relax na winklu. Dzielnica: Larysz-Hajdowizna. Koszt: 48 tysięcy 466 złotych

Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej składającej się z miejsca dla rowerów, ławek, siłowni napowietrznej, placu zabaw.

3) Modernizacja - przeprojektowanie miasteczka rowerowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzielnica: Bończyk-Tuwima. Koszt: 104 tysiące 800 złotych.

Zadanie polega na przeprojektowaniu i oznakowaniu znakami pionowymi i poziomymi istniejącego miasteczka rowerowego, nie spełniającego wymogów obecnych przepisów. Zabudowanie dwóch samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

4) Strefy Relaksu Rodzinnego - Integracyjny plac zabaw. Dzielnica: Bończyk-Tuwima. Koszt: 104 tysiące 800 złotych

Zadanie polega na uporządkowaniu przestrzeni obejmującej Plac Św. Jana Pawła II oraz skwer między ul. Jastruna, Świętojańską i Kazimierza Wielkiego. Dokonanie nasadzeń kwiatów, zbudowanie urządzeń placu zabaw dla dzieci, osób niepełnosprawnych i dorosłych. Wyremontowanie istniejących i budowa nowych alejek, montaż ławek i kwietników.

5) Dzielnicowe Centrum Rekreacji Pokoleniowej. Dzielnica: Centrum. Koszt: 137 tysiące 600 złotych

Koncepcja obejmuje budowę minibarku, siłowni napowietrznej, stolików do gry w szachy i ping-ponga, wykonanie oświetlenia, ustawienie koszy na śmieci i ławek, montaż urządzeń do monitoringu. Teren ZSO w Mysłowicach.

6) Park szkolny przy szkole podstawowej nr 14. Dzielnica: Wesoła. Koszt: 120 tysięcy 686 złotych

Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy szkole o nowe elementy oraz rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

7) Pumptrack. Dzielnica: Brzęczkowice i Słupna. Koszt: 145 tysięcy złotych

Budowa pumptracka – nowej generacji zabawy na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Pumptrack składa się zgarbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w taki sposób by było możliwe rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania.

8) Budowa boiska do siatkówki. Dzielnica: Kosztowy. Koszt: 94 tysiące 800 złotych

Budowa ogólnodostępnego boiska do piłki siatkowej wraz z pełnym wyposażeniem w postaci kompletu słupków do siatki z mechanizmem naciągu i regulacji wysokości siatki.

9) Park Janowski ze ścieżką edukacyjną (Etap 1) oraz rozbudowa istniejącego placu zabaw. Dzielnica: Janów Miejski - Ćmok. Koszt: 150 tysięcy 500 złotych

Projekt zakłada stworzenie ekologicznej, wielopokoleniowej przestrzeni do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców. Przewidziana jest ścieżka edukacyjna, mała architektura, powiększony plac zabaw.

10) Alternatywnie Mysłowice - Brzezinka. Koszt: 100 tysięcy złotych

Stworzenie miejsca spotkań z kulturą na świeżym powietrzu. Na miejscu będą odbywać się cykliczne wydarzenia kulturalne. Strefa otwarta w okresie letnim od czerwca do końca września.

11) Mysłowice Alternatywnie - Starówka. Dzielnica: Stare Miasto. Koszt: 77 tysięcy złotych

Cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się na rynku starego miasta: Alternatywnie na Lato (koncert na scenie modułowej), Jazz Night (stworzenie klimatu jazz klubu na płycie rynku), Posiedź na płycie – leżaki i stoliczki na środku rynku dla mieszkańców.

12) Strefa aktywnego wypoczynku rodziny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mysłowicach. Dzielnica: Szopena - Wielka Skotnica. Koszt: 99 tysięcy 146 złotych

Zadanie przewiduje budowę miasteczka rowerowego i strefy kreatywnych gier podwórkowych, budowa placu zabaw.

13) Modernizacja boiska wielofunkcyjnego w parku Dziećkowice. Koszt: 91 tysięcy 468 złotych

Planowana modernizacja boiska wielofunkcyjnego polega na nałożeniu nawierzchni poliuretanowej na istniejącą asfaltową, zabezpieczenie obiektu piłkochwytami oraz wydzielenie obszaru do trenowania piłki nożnej, siatkówki, badmintona, koszykówki.

14) Bezpieczeństwo i edukacja. Dzielnica: Ławki. Koszt: 57 tysięcy złotych

Zadanie obejmuje montaż tablicy dydaktycznej o tematyce historycznej, montaż radarów z wyświetlaczem prędkości oraz montaż kamery panoramicznej a także czujników pomiaru jakości powietrza wraz z tablicą prezentującą wyniki pomiaru.

15) Budowa miasteczka rowerowego w dzielnicy Krasowy. Koszt: 96 tysięcy 800 złotych

Poprawa jakości życia mieszkańców dzielnicy poprzez budowę miasteczka rowerowego na terenie działki położonej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. PCK

16) Zatoczki parkingowe przeplatane zielenią wzdłuż ulicy Stawowej (Południowa strona od ulicy Świerczyny do Gwarków). Dzielnica: Piasek. Koszt: 81 tysięcy 456 złotych

Miejsca postojowe wzdłuż ulicy Stawowej, po tronie południowej, przeplatane zielenią, od ulicy Świerczyny do ulicy Gwarków.

17) Skatepark: Reaktywacja/Odrodzenie. Dzielnica: Brzęczkowice i Słupna. Koszt: 148 tysięcy złotych

Celem projektu jest odbudowa zdegradowanego skateparku na Brzęczkowicach.

18) Bezpieczne przejście dla pieszych przy SP nr 3. Dzielnica: Janów Miejski - Ćmok. Koszt: 137 tysięcy 600 złotych

Zadanie zakłada powstanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy SP3. Ma ono na celu informowanie kierowcy o zbliżaniu się przechodnia do przejścia, bezpieczne i komfortowe przejście pieszego, skrócenie drogi hamowania pojazdu, zmniejszenie prędkości i wyhamowanie pojazdu przed przejściem.

19) Park Morgi - Ścieżka aktywności ruchowej. Dzielnica: Morgi. Koszt: 74 tysiące złotych

Utworzenie w centrum dzielnicy parku dla mieszkańców, ze ścieżką do spacerów, ewentualnie siłownią napowietrzną, drabinkami do ćwiczeń, torem dla rolkarzy i elementami skateparku.

20) Doposażenie placu zabawy przy ulicy Wybickiego. Koszt: 5 tysięcy 500 złotych

Doposażenie placu zabaw przy ulicy Wybickiego w dwa urządzenia do zabaw dla dzieci.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie