Mysłowice: liga okręgowa 2013/2014 Efektowna wygrana Unii Kosztowy, Górnik 09 wciąż bez punktów

Patryk Trybulec
Mysłowice: Liga okręgowa 2013/2014. Nieźle w rozgrywkach ligi okręgowej radzi sobie Unia Kosztowy, która w trzech meczach wywalczyła sześć punktów i nie traci dystansu do czołówki II grupy. Na ten dorobek złożyły się dwie efektowne wygrane.

Mysłowice: Liga okręgowa 2013/2014 Najlepiej smakowała pewnie ta z Górnikiem 09 Mysłowice, ale zwycięstwo z ostatniej kolejki także robi wrażenie. Drużyna trenera Marka Ruska pokonała u siebie Strażaka Mierzęcice 5:1, mimo że do przerwy przegrywała 0:1.

Dobrym ruchem okazało się wprowadzenie do gry Bojana Bruzia i debiutującego w ekipie Unii Kosztowy Mateusza Kieca. Bohaterem meczu okazał się jednak Adrian Kowalski, który zanotował klasycznego hat-tricka, trafiając do bramki rywala w 68., 81. i 84. minucie.

Listę strzelców uzupełnili Jarosław Tracz i Robert Wlazło. Okazałe zwycięstwo cieszy tym bardziej, że w pierwszej połowie ekipa gospodarzy nie zachwycała swoją postawą, nie potrafiąc wymienić trzech celnych podań. Na szczęście po zmianie stron na boisko wybiegła zupełnie inna drużyna, która przejęła inicjatywę na placu gry i odprawiła rywala z bagażem pięciu straconych goli.

Mysłowice: Liga okręgowa 2013/2014. Górnik 09 po trzech kolejkach nadal bez punktu

Powodów do radości nie mają natomiast kibice i piłkarze Górnika 09 Mysłowice. Co więcej, z każdym tygodniem dochodzą nowe powody do zmartwień, bo drużyna prowadzona przez Stanisława Gawendę przegrywa wszystko jak leci. Po trzech kolejkach na koncie popularnej Kociny wciąż widnieje okrągłe zero. Wszystko wskazuje więc na to, że fani ekipy z ul. Gwarków muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości i pogodzić z walką o utrzymanie.

Kolejne mecze już w ten weekend. Unia Kosztowy zagra na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza, a Górnik 09 Mysłowice pojedzie na mecz MKS Siemianowiczanką Siemianowice. Przypomnijmy, że w tym sezonie drużyny z Mysłowic rywalizują w II grupie katowickiej ligi okręgowej.

Po trzech kolejkach liderem jest Unia Ząbkowice, która ma na koncie 7 punktów. Podobnym dorobkiem mogą pochwalić się także Wawel Wirek, Warta Zawiercie i Pogoń Imielin. Unia Kosztowy do tych drużyn traci zaledwie jeden punkcik.