Dawid Wygas
Dawid Wygas
To był drugi z "trójpaku" meczów na własnym parkiecie MKS-u Copco Imielin. Tym razem zadanie od początku wydawało się zdecydowanie trudniejsze, bowiem do Imielina przyjechał lider z Nowego Dworu Mazowieckiego.

To był trzeci mecz obu drużyn w tym sezonie. Poza meczem w 1 rundzie w Nowym Dworze Mazowieckim i porażce 3:0, oba zespoły spotkały się też w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Tutaj też lepsze okazały się przyjezdne, które otwierają tabelę 1 ligi siatkówki kobiet. Od początku było oczywiste, że przełamanie tej złej passy będzie sporym wyzwaniem.

Pierwsze piłki meczu pokazały, że podopieczne Bartosza Kujawskiego są w bardzo dobrej dyspozycji i ten mecz rozpoczęły o prowadzenia 0:5, trener Kalinowski poprosił o przerwę i po chwili wynik zaczął zbliżać się ku remisowi. W drugiej fazie seta lider rozgrywek włączył drugi bieg i spokojnie odskoczył zwyciężając 16:25.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Od razu kilka punktów przewagi i spokojna gra LOS-u, która skutkowała pewnym zwycięstwem do 19.

Trzecia odsłona to próba MKS-u powrotu do tego spotkania, jednak bardzo dobra gra szczególnie w defensywie oraz w kontrataku gości nie pozwoliła urwać beniaminkowi nawet jednego seta.

Warto nadmienić, iż statuetka MVP powędrowała do libero zespołu gości - Anny Bodasińskiej, która swoimi fantastycznymi obronami nakręcała możliwość skutecznych akcja ofensywnych swoich koleżanek.

Teraz przed MKS-em trzeci mecz na własnym parkiecie z rzędu. Do Imielina przyjedzie drużyna GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca.

MKS Copco Imielin 0:3 ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki (16:25, 19:25, 20:25)

MVP: Anna Bodasińska (ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki)