Mysłowice: Klub Sportowy Mysław z sukcesami na Mistrzostwach Śląska

KJ
Podopieczni mysłowickiego klubu oraz ich trener świetnie sobie poradzili
Podopieczni mysłowickiego klubu oraz ich trener świetnie sobie poradzili Klub sportowy Mysław
Klub Sportowy Mysław odniósł kolejne sukcesy w tenisie stołowym. Pojedynki o zwycięstwo w Pucharze Śląska stoczyli nie tylko młodzi podopieczni, ale również ich trener.

Zawodnicy Klubu Sportowego Mysław trenujący tenis stołowy udali się 19 maja do Bytomia, gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek. Mysłowice na zawodach reprezentowało sześć osób.

Wszyscy zawodnicy świetnie się spisali. Karol Broszkiewicz zdobył aż dwa brązowe medale - pierwszy w turnieju indywidualnym, a drugi w grze deblowej. Dobrze poszło również Wiktorowi Ptakowi, który zdobył medal brązowy w grze deblowej.

Mysłowiczanie zdobyli także złoto. Maks Gwizdon zdobył je w grze deblowej grając z zawodnikiem z Gliwic Kacprem Rusinem.

Wiktor Ptak i Anastazja Malinowska świetnie poradzili sobie również w turniejach indywidualnych. Wiktor przegrał tylko z Kacprem Rusinem, zdobywając najwyższe miejsce po jednej przegranej - czyli 5-6. Anastazja ma tylko 9 lat, a pokonała dwie przeciwniczki, które były lepiej notowane od niej przed turniejem. Zajęła miejsce 13-16 na Śląsku w kat. do lat 13.

Dzień wcześniej w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Śląska weteranów i weteranek. O zwycięstwo powalczył w nich trener Mysława Jura Fomin. Wywalczył pierwsze miejsce w grze podwójnej oraz trzecie w turnieju indywidualnym. Jak podkreśla drużyna, wynik ten jest dużym sukcesem ponieważ w Mistrzostwach na starcie stanęli czołowi zawodnicy grający obecnie w rozgrywkach drugiej i trzeciej ligi.