Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MOSiR Mysłowice - Zacząć z przytupem

Andrzej Kaim
Mysłowiczanki  czeka teraz walka o utrzymanie
Mysłowiczanki czeka teraz walka o utrzymanie fot. Marzena Bugała
Od dwóch spotkań na własnym terenie Remagum MOSiR Mysłowice rozpocznie zmagania w fazie play out. Ich rywalem będzie Sokół Chorzów

Siatkarki I-ligowej drużyny z Mysłowic zakończyły rundę zasadniczą rozgrywek na 7. miejscu w tabeli. W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością pokonały AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (25:20, 18:25, 24:26, 25:21, 15:11). W sobotę i niedzielę zespół prowadzony przez Sebastiana Michalaka zmierzy się w pierwszej fazie play out z Sokołem Chorzów. Obydwa mecze MOSiR rozegra przed własną publicznością.

Pojedynek z AZS KSZO Ostrowiec Św. ekipa z Mysłowic rozpoczęła zgodnie z planem. Wygrała pierwszego seta do 20. Dziewczyny kontrolowały przebieg tej części meczu i ani przez chwilę nie musiały drżeć o zwycięstwo.

Niestety już w drugim secie zespół przyjezdnych wziął odwet na mysłowiczankach. W pełni zasłużenie tę partię rywalki wygrały do 18. Najbardziej emocjonujący był trzeci set. Walka o wgraną i objęcie prowadzenia toczyła się od pierwszego gwizdka. Nikt nie odpuszczał, ani nie miał zamiaru ułatwiać rywalkom zadania. Ostatecznie ponownie lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały na przewagi do 24.

Kiedy wydawało się, że zespół z Ostrowca jest na najlepszej drodze do wygrania czwartego seta i całego meczu ponownie do walki poderwały się mysłowiczanki. Mimo początkowych kłopotów udało się im wygrać do 21 i doprowadzić do remisu w meczu 2:2. O tym czy ekipie trenera Michalaka uda się zająć 7. miejsce w tabeli decydować miał wynik tie-breaka. W piątym secie mysłowiczanki stanęły na wysokości zadania i wygrały do 11. Dzięki zwycięstwu nad drużyną, która zajęła trzecie miejsce w tabeli I-ligi i walczyć będzie o awans, MOSiR do walki o utrzymanie przystąpi z atutem własnego boiska.

Pierwszym rywalem do pokonania w fazie play out będzie ekipa z Chorzowa. Sokół rewelacyjnie spisywał się jesienią, jednak na wiosnę siatkarki z Chorzowa przeżywały poważny kryzys i ostatecznie zajęły 11. miejsce. Mysłowiczanki jeśli poważnie myślą o utrzymaniu się na zapleczu ekstraklasy muszą dwukrotnie wygrać u siebie i w pojedynku rozgrywanym w Chorzowie postawić kropkę nad i. Z pewnością dziewczynom przyda się doping w czasie tej walki.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?