Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bytom : Wakacje 2014 - Muzeum Górnośląskie w sierpniu

MANO, mat. prasowe
Chłopcy w strojach przebierańców na kolonijnym balu, Wapnica koło Międzyzdrojów, lata 80. XX w. Fotografia pochodzi ze zbiorów Działu Etnografii MGB.
Chłopcy w strojach przebierańców na kolonijnym balu, Wapnica koło Międzyzdrojów, lata 80. XX w. Fotografia pochodzi ze zbiorów Działu Etnografii MGB. MGB
Bytom : Wakacje 2014 - Muzeum Górnośląskie w sierpniu zaprasza szczególnie najmłodszych. We wtorek - 19 sierpnia i w sobotę - 23 sierpnia. Tematy spotkań : Miejskie gry i zabawy dziecięce – warsztaty oraz "Średniowieczny lepiglina".

Bytom : Wakacje 2014 - Muzeum Górnośląskie w sierpniu zaprasza szczególnie najmłodszych

Dzieciństwo od zawsze kojarzone było z zabawą. Przez wieki gry i zabawy dziecięce zmieniały swoje nazwy i formy. Miejsce ich powstania wpływało na ich charakter oraz zasady. Dawniej dzieci pomagały w gospodarstwie domowym, dlatego też większość czasu spędzały na podwórku, gdzie wymyślały własne wersje popularnych gier takich jak klasy, skakanie w gumę, gra w piłkę.

W sierpniu ogród przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu zmieni się w dawny plac zabaw. Dzieci poznają, co kryje się pod tajemniczą nazwą „kulanie felgi” i zagrają w klasy na różne sposoby. Będą mogły oderwać się na chwilę od komputera i przenieść się w czasy dzieciństwa rodziców oraz dziadków.

Zajęcia towarzyszą wystawie „Kolory miasta w sztuce nieprofesjonalnej. Ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”. W razie niepogody odbędą się wewnątrz muzeum. Zapisy prowadzi Dział Edukacji (tel. 32 281-82-94 w. 127, e-mail: [email protected]).
Termin - 19 sierpnia (wtorek), godz. 11.30.

Druga propozycja to zajęcia pod hasłem: "Średniowieczny lepiglina". Odbędą się 23 sierpnia (sobota), godz. 11.30.

Jak to jest rzeźbić za pomocą gliny, modelować w dłoniach materiał, z którego powstanie trwały przedmiot? Dzieci, które chcą wcielić się w role artystów-garncarzy zapraszamy na warsztaty pobudzające wyobraźnię i kształtujące umiejętności manualne w świetlicy muzealnej.

Warsztaty będą więc podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej uczestnicy poznają techniki garncarskie oraz podstawowe informacje dotyczące gliny, w drugiej – wykorzystają zdobyte informacje w samodzielnej pracy.

Udział w warsztatach kosztuje 6 zł. Zapisy odbywają się telefonicznie (32 281-82-94 w. 127), mailowo ([email protected]) oraz osobiście w Dziale Edukacji MGB.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto