Za nami 41. edycja tradycyjnego mysłowickiego crossu w biegach przełajowych

KYRTAP
arc MOSiR
Mimo że za oknem i w kalendarzu wciąż zima, to w Mysłowicach zainaugurowano już wiosenny sezon biegowy. Mowa o kolejnej edycji tradycyjnego Mysłowickiego Crossu w biegach przełajowych.

Już po raz 41. do naszego miasta w miniony weekend przyjechali czołowi biegacze z regionu i kraju, aby oficjalnie rozpocząć nowy sezon.

Zawodnicy w różnym wieku pokonali trasę na dystansach od 1000 do 6000 metrów, wytyczoną wokół boisk piłkarskich Lechii 06 przy ul. Promenady.

We wszystkich kategoriach wiekowych zawody rozegrane zostały jednocześnie jako Mistrzostwa Śląska 2013 w biegach przełajowych. Dlatego też na liście startowej znalazło się aż 289 nazwisk reprezentujących barwy ponad trzydziestu klubów lekkoatletycznych. Ostatecznie ze względu na trudne warunki atmosferyczne na starcie biegów stanęło o kilkadziesiąt biegaczek i biegaczy mniej. Zalegający na trasie śnieg skutecznie uniemożliwił niektórym dotarcie na metę, co tylko dodało dramaturgii i emocji mysłowickim zmaganiom.