Unia Strzemieszyce przegrywa z Górnikiem 09 Mysłowice [ZDJĘCIA]

TOS
To był bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w lidze okręgowej. Ze starcia Unii Strzemieszyce z Górnikiem 09 Mysłowice z trzema punktami wyszli goście, ale do końca rozgrywek jeszcze osiem serii spotkań.

Piłkarze z Mysłowic prowadzenie objęli w 38. minucie za sprawą Rafała Wiklaka. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Mateusz Augustyn. Unia Strzemieszyce do bramki trafiła w 82. minucie, prowadzący spotkanie sędzia Paweł Łukaszczyk z Tychów dopatrzył się jednak spalonego. Honorowe trafienie gospodarze zapisali na swoje konto w doliczonym czasie gry za sprawą samobójczej bramki Arkadiusza Żemloka.

Unia: Iwaniuk - Kusiak (69. Brzoza), Fahrenholt (46. Topolski), Ołubiec (46. Ułanowicz), Piątek, Kuzior, Bojacz, Kowalczyk, Grunt, Bober, Stemplewski, trener Sebastian Klata

Górnik: Sitko - Ryczan, Żemlok, Śliwiński (72. Dylewski), Humski, Augustyn (84. Kasprzyk), Kępa (75. Siłkin), Bryk, Kurtok, Bogdański, Wiklak (90.+2 Bacia), trener Stanisław Gawenda

Kolejne mecze już we wtorek. Unia Strzemieszyce zagra w derbowym spotkaniu w Ząbkowicach ze swoją imienniczką, z kolei popularna Kocina podejmować będzie na własnym boisku drużynę AKS-u Niwka.