Unia Kosztowy lepsza od Rakowa II. Pierwsze punkty "Kociny"

tos
Podczas weekendu rozgrywane były kolejne spotkania z udziałem mysłowickich drużyn piłkarskich. Pierwsze punkty w nowym sezonie do swojego konta dopisali zawodnicy MKS-u Górnika 09 Mysłowice.

Z trzech punktów cieszyli się kibice z Kosztów. IV-ligowa Unia tym razem podejmowała rezerwowy zespół Rakowa Częstochowa. To goście już w trzeciej minucie meczu zdobyli gola, ale humory kosztowskich kibiców poprawiły się jeszcze przed przerwą. Strzały kolejno Macieja Wolnego, Daniela Jacenika i Daniela Kowalskiego wyprowadziły Unię na prowadzenie. W drugiej połowie wynik meczu na 4:1 na korzyść drużyny z Mysłowic ustalił Konrad Jakubczyk.

Po pięciu kolejkach Unia zajmuje ósme miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie. W kolejnym spotkaniu zmierzy się na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice. Początek meczu w sobotę 8 września o godz. 11 na boisku w Kosztowach.

Pierwsze punkty w grupie pierwszej klasy okręgowej zdobyli zawodnicy MKS-u Górnika 09 Mysłowice, którzy pokonali u siebie zespół Wyzwolenia Chorzów 3:1. Prowadzenie dla "Kociny" zdobył w 36. minucie Karol Ejdys. Na piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry chorzowianie wyrównali. Mysłowickiej drużynie udało się jednak postawić w tym spotkaniu kropkę nad i. Bramki Adriana Bogdańskiego i Krzysztofa Gondzika zapewniły "zero-dziewiątce" wygraną.

Z trzema punktami na koncie drużyna z Mysłowic zajmuje w tabeli odległe czternaste miejsce. W najbliższą sobotę o godz. 16 MKS Górnik 09 zagra na wyjeździe z LKS-em Studzienice.

W katowickiej B-klasie zadebiutowała w miniony weekend drużyna pod nazwą SKFiS Górnik 09 Mysłowice. W pierwszym spotkaniu przegrała na wyjeździe 2:4 z Jastrzębiem II Bielszowice. Oba gole zdobył Damian Klama. W najbliższą niedzielę o godz. 11 SKFiS Górnik 09 zmierzy się z Pogonią II Imielin.