Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż węgla w Mysłowicach. Należy złożyć odpowiedni wniosek

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Pixabay
Mysłowice przystąpiły do programu dystrybucji węgla na zasadach określonych w tzw. ustawie węglowej. Od 9 listopada mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup preferencyjnego paliwa stałego. Na ten moment do miasta wpłynęło już 94 wnioski.

Październik w tym roku zaskoczył nas ciepłymi temperaturami, gdzie potrafiły one sięgać nawet 17° C. Listopad wrócił jednak do temperatury na minusie oraz od czasu do czasu opadów śniegu. Tym bardziej teraz powraca temat handlu węglem przez gminy.

Sprzedaż węgla przez Urząd Miasta w Mysłowicach

Na początku października pisaliśmy o tym, czy Mysłowice zamierzają wysłuchać apelu Jacka Sasina do samorządów i rozpocząć sprzedaż węgla. Do 8 listopada gminy w Polsce miały czas by przystąpić do programu dystrybucji węgla na zasadach określonych w tzw. ustawie węglowej. Od 9 listopada w większości gmin ruszył nabór składania wniosków o wydanie zaświadczenia niezbędnego do takiego zakupu.

W naszym mieście również od 9 listopada można składać wnioski do Urzędu Miasta Mysłowice, pokój 110 A na ulicy Powstańców 1. Wniosek o zakup preferencyjnego paliwa stałego, dostępny jest na stronie miasta lub stacjonarnie w UM. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Wydział Infrastruktury Miejskiej pod nr tel.: 32 317 11 36. Na ten moment na stan z 23 listopada bieżącego roku do Urzędu Miasta w Mysłowicach złożonych zostało 94 wnioski o węgiel po 1,5 tony.

Skąd będzie pochodził sprzedawany węgiel?

Węgiel pochodzić będzie z KWK Mysłowice-Wesoła znajdującej się na ulicy Kopalnianej 5, a miasto jest w trakcie podpisywania umowy z Polską Grupą Górniczą. Z tego też powodu cena węgla za tonę nie jest jeszcze określona. Wiemy, natomiast że nie może być ona większa niż 2 tysiące złotych. Kopalnia dysponuje węglem: kostka (189 ton) oraz groszek II (216 ton). Dodatkowo do dystrybucji przeznaczony będzie również karlik groszek (216 ton) z KWK Piast-Ziemowit.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Węgiel od gminy będzie można zakupić pod warunkiem spełnienia jednego z trzech warunków:

  • Osoba, która ubiega się o zakup węgla, otrzymała dodatek węglowy.
  • Gmina pozytywnie rozpatrzyła wniosek o wypłatę dodatku węglowego.
  • Gospodarstwo, nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, ale spełniają warunki uprawniające do jego otrzymania.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto