Sebastian Baran na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie przegrał dopiero ze Szwedem

KYRTAP
Sebastian Baran na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie przegrał dopiero mecz o 16 turnieju. Ze Szwedem. arc ZSS w Mysłowicach
W gronie 300 zawodników i zawodniczek z 29 krajów i 4 kontynentów walczył zawodnik Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice. Zdolny tenisista stołowy, Sebastian Baran na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie (kadetów i juniorów) znalazł się w 13-osobowej reprezentacji Polski kadetów.

- Zawody te są jednocześnie Junior & Cadet ITTF Premium Junior Circuit zaliczane po Mistrzostwach Świata do najbardziej prestiżowych na świecie - podkreśla trener Barana, Jurij Fomin. - Dlatego obok najlepszych zawodników krajów europejskich, do Polski przyjechały ekipy z Japonii, USA, Brazylii, Singapuru, Argentyny, czy Indii. Również poziom zawodników uczestniczących w zawodach był bardzo wysoki za sprawą ekip z Azji. Wystarczy wspomnieć, że wśród kadetek udział wzięły 4 zawodniczki z pierwszej 10 światowego rankingu na czele z pierwszą na liście Hata Miui z Japonii. Także w kadetach, gdzie rywalizował Baran. Numerem jeden był zawodnik Ryuzaki Tonin sklasyfikowany na 8 miejscu rankingu światowego - relacjonuje Fomin.

Sebastian Baran na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie: Porażka dopiero w meczu o 16 turnieju

Sebastian Baran na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Cetniewie, w turnieju indywidualnym, jako jeden z czterech Polaków, zakwalifikował się do turnieju głównego. - Niestety w meczu o czołową 16 turnieju Sebastian musiał uznać wyższość zawodnika ze Szwecji i przegrał 0:3, chociaż prowadził w drugim secie 7:3. Na tym etapie zawodów, obok Barana, było już tylko trzech Polaków. Z tą różnicą, że Werecki i Kotowski występują na podobnych zawodach od dwóch lat i objęci są centralnym szkoleniem - podkreśla Fomin. W sumie Polacy w Cetniewie wywalczyli 7 medali, 2 złote (Jakub Dyjas i debel Kotowski/Werecki), 1 srebrny (debel Sandra Wabik / Natalia Bajor) i 4 brązowe (drużyny juniorów i juniorek, debel Zatówka / Dyjas i Tomasz Kotowski).