Radosław Kwietniewski zdobył mistrzostwo Polski w siłowaniu na rękę

Olga Krzyżyk
Radosław Kwietniewski z Mysłowic został Mistrzem Polski w siłowaniu na rękę
Radosław Kwietniewski z Mysłowic został Mistrzem Polski w siłowaniu na rękę Mat. prywatne Radosława Kwietniewskiego
Radosław Kwietniewski został mistrzem Polski! Radosław Kwietniewski wywalczył złoty medal w siłowaniu na rękę podczas mistrzostw Polski armwrestlingu w Gdańsku. Mysłowiczanin zdobył złoto w kategorii 70 kilogramów. To kolejny sukces sportowca z Mysłowic.

Radosław Kwietniewski złoty medal wywalczył na Mistrzostwach Polski w armwrestlingu w Gdańsku w kategorii osób niepełnosprawnych. Mysłowiczanin teraz zdobywa sukcesy, ale w 2002 roku nie było oczywiste, czy Radosław w ogóle stanie na nogi. Radosław Kwietniewski bowiem w 2002 roku przeżył wypadek samochodowy. Prze cztery miesiące leżał w śpiączce. Lekarze myśleli, że młody mysłowiczanin może już do końca życia być przykuty do łóżka.

Inne plany miał z kolei sam Radosław Kwietniewski, którego wola życia i pozytywne nastawienie do niego, determinacja i wola walki pokazały, ile można zdziałać. Teraz mysłowiczanin wielokrotnie startuje w zawodach w siłowaniu na rękę zarówno w kategorii pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.