Porażka MOSiR-u na zakończenie sezonu

(greg)
Po bolesnym upadku na parkiet Sabina Kościelny (z lewej) została odwieziona do szpitala na badania. Na szczęście nic jej się nie stało.
Niewiele brakowało, żeby koszykarki MOSiR-u Skok Wesoła zwycięsko zakończyły ostatni mecz w sezonie. Po bardzo wyrównanej walce mysłowiczanki przegrały jednak z CKiS Skawina 76:86 i w tabeli II (oficjalnie I) ligi ...

Niewiele brakowało, żeby koszykarki MOSiR-u Skok Wesoła zwycięsko zakończyły ostatni mecz w sezonie. Po bardzo wyrównanej walce mysłowiczanki przegrały jednak z CKiS Skawina 76:86 i w tabeli II (oficjalnie I) ligi zajęły ósme miejsce.

Mecz ze Skawiną nie najlepiej będzie wspominać Sabina Kościelny. W trzeciej kwarcie po starciu z jedną z zawodniczek CKiS, koszykarka MOSiR-u uderzyła plecami o parkiet. Sędziowie przerwali mecz. Przez kilkanaście minut Sabina nie podnosiła się z parkietu. Do sali gimnastycznej nr 3 przyjechało pogotowie. Na szczęście po przeprowadzeniu badań w szpitalu okazało się, że Kościelnej nic się nie stało.

Paradoksalnie długa przerwa i kontuzja koleżanki podziałały mobilizująco na koszykarki MOSiR-u. - Byłem w strachu, że te wydarzenia wpłyną negatywnie na grę zespołu. Bałem się, czy dziewczyny się nie załamią - mówi trener Jan Galiński. - Stało się jednak inaczej. Drużyna przeszła metamorfozę.

Od stanu 44:60 mysłowiczanki zdobyły kolejno 20 punktów, nie tracąc żadnego. Dzięki temu objęły prowadzenie 64:60. Ten zryw w drugiej połowie meczu kosztował je wiele sił. Biorąc pod uwagę, że w wyjściowym składzie zabrakło Alicji Błachut (kontuzja), Marty Balsam i Anny Kuczmendy (obie z powodów osobistych) trudno się dziwić, że w końcówce spotkania koszykarki MOSiR-u nie potrafiły dotrzymać kroku rywalkom.

Dzięki dwóm punktom Moniki Jurasz, zdobytym dziesięć sekund przed końcem meczu, mysłowiczankom udało się doprowadzić do dogrywki. W czasie dodatkowych pięciu minut musiały jednak grać w tylko pięcioosobowym składzie. Wspomniana kontuzja Sabiny Kościelny oraz pięć fauli Magdy Baranowskiej spowodowały, że Galiński nie mógł dokonać żadnej zmiany. MOSiR ostatecznie przegrał dziesięcioma punktami, ale mysłowiczanki zasłużyły na słowa uznania. - Myślę, że był to bardzo dobry mecz na zakończenie sezonu - podsumował Galiński.

Wśród jego podopiecznych szczególnie wyróżniły się Agata Jagiełka (13 pkt., 14 zbiórek, 9 asyst i 2 przechwyty), Monika Jurasz (15 pkt., 7 asyst i 3 przechwyty) i Magda Jurasz (11 pkt., 7 zbiorek, 3 asysty i 1 przechwyt).

• MOSiR-CKiS Skawina 76:86 (13:26, 24:13, 11:21, 26:14, dogr. 2:12)

MOSiR: A. Balsam 8, Baranowska 12, Jagiełka 13, Magda Jurasz 15, Monika Jurasz 11, Kościelny 10, Tłuszczyk 7.