Po dobrym meczu MOSiR pokonał MOSM Bytom

(greg)
Koszykarki MOSiR-u miały po meczu powody do radości.

Zawodniczki MOSiR-u Skok Wesoła pokonały MOSM Bytom 81:67 i mają szansę na znalezienie się w górnej połówce tabeli I ligi. W pierwszej rundzie rozgrywek mysłowiczanki przegrały w Bytomiu różnicą dziewięciu punktów. Dlatego w rewanżu MOSiR za wszelką cenę starał się wygrać wyżej.

Koszykarki z Mysłowic prowadziły od początku meczu. Pierwszą kwartę, która była najlepsza w ich wykonaniu, wygrały 21:11. W drugiej bardzo dobrze zagrała Sabina Kościelny. Zaraz po wejściu na parkiet trafiła za trzy, a do końca tej części gry rzuciła jeszcze dziesięć punktów. Głównie dzięki jej skuteczności, w 16. minucie mysłowiczanki prowadziły już 34:19. Do końca spotkania zawodniczki MOSiR-u kontrolowały grę. Ostatecznie udało im się wygrać różnicą czternastu punktów. Dzięki temu, jeżeli po ostatniej kolejce MOSiR będzie miał tyle samo punktów co MOSM, dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, znajdzie się na wyższym miejscu w tabeli.

W sobotnim meczu obok Sabiny Kościelny dobrze zagrały też Agnieszka Balsam (6 pkt., 10 zbiórek, 3 bloki, 2 asysty i 3 przechwyty), Marta Balsam (6 pkt., 6 zbiórek i 1 blok), Alicja Błachut (10 pkt., 6 zbiórek, 9 asyst) oraz Monika Jurasz (11 pkt., 6 asyst, 4 przechwyty, 4 zbiórki). - Cieszy mnie bardzo dobra skuteczność zespołu. W tym sezonie tylko w jednym meczu mieliśmy lepszą — mówi trener Jan Galiński. Do końca rozgrywek w I lidze pozostały jeszcze dwie kolejki. Jutro MOSiR zagra na wyjeździe z Borkiem Kraków.

MOSiR Mysłowice-MOSM Bytom 81:67 (21:11, 17:18, 18:15, 25:23)

MOSiR: Kościleny 23, Monika Jurasz 11, Magda Jurasz 11, Błachut 10, Jagiełka 8, A. Balsam 6, M. Balsam 6, Baranowska 4, Tłuszczyk 2.