Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mysłowicki rynek znów ożywa na lato. Na mieszkańców czeka kino plenerowe, występy teatralne i wystawa

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Mysłowicki rynek znów ożyje. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mysłowicki rynek znów ożyje. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Kacper Jurkiewicz
Wraz z nadejściem lata życie na rynku w Mysłowicach rozkwita. Mysłowicki Ośrodek Kultury jak zwykle postarał się, by znaleźć atrakcje, które ściągną tutaj młodszych i starszych mieszkańców. Czeka na nic wystawa, kino plenerowe czy przedstawienia teatralne.

Niech żyje rynek. Kino plenerowe i występ teatralny na rynku w Mysłowicach

Mysłowicki rynek odżywa na nowo. Mysłowicki Ośrodek Kultury stale zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w różnych imprezach i wydarzeniach, które są tutaj organizowane. Już 9 lipca będziemy mogli odpocząć i obejrzeć film. Na rynek zabierzmy przyjaciół i dobry humor. Czekać będzie na nas leżak i wielki ekran.

MOK zaprasza na seans Palm Springs w niedzielę, 9 lipca, o godz. 21. Jednej z lepszych komedii ubiegłego roku. Wiosną, gdy w Polsce ponownie otwarto na trochę kina, film zrobił wielką furorę. Fabuła zatriumfowała na Festiwalu Sundance. Po tej premierze dystrybutorzy licytowali cenę za prawa autorskie, co skończyło się rekordem – Palm Springs został sprzedany za sumę 22 mln dolarów. To ogromna kwota, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to kino niezależne i debiut reżyserski Maksa Barbakowa.

To komedia science-fiction. Opowiada o Nylesie (Andy Samberg) i Sarah (Cristin Miloti) poznają się na weselu w Palm Springs. Bohaterowie odkrywają, że utknęli w pętli czasu i w kółko przeżywają en sam dzień. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły i przeżywają zakręcony romans wszech czasów.

11 lipca o godz. 15 na rynku wystąpi Teatr Gry i Ludzie oraz Lufcik na Korbkę. Ten pierwszy zaprezentuje się na scenie ze swoim przedstawieniem „Mama bohatera”, drugi zaś będzie bawił młodych mysłowiczan 2-godzinnym blokiem animacji tuż po spektaklu. Spektakl "Mama bohatera" to opowieść o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. W spektaklu zagrają Beata Zawiślak, Bartosz Socha i Szymon Strużek. Przedstawienie trwa około 50 minut, a później odbędą się zabawy i animacje.

Wystawa przy ruraparku

Już teraz podziwiać możemy wystawę "Okno na sztukę". Każdy z mieszkańców zna "rurapark", który szpeci rynek. Konstrukcja jest wykorzystywana na różny sposób np. jako miejsce dla ozdób świątecznych. Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprosił artystów do wykorzystania przestrzeni na wystawę zbiorową. Reprodukcje zgłoszonych prac w formie druku wielkoformatowego zostały wyeksponowane w 13 „oknach” ruraparku. Autorami wystawy są:

  • Ewa Borówka - mysłowicka plastyczka, malarka, animatorka z wieloletnim doświadczeniem artystycznym. Jej prace to świat przenikających się kolorów, światła i faktur. Artystka na swój sposób przenosi nas w świat kobiecej subtelności, delikatności i wdzięku. Lubi operować światłem współgrając z kolorem, budując w ten sposób wyjątkowy nastrój i podkreślając kształty detali obrazów. Artystka korzysta z tradycyjnych technik malarskich: olej, akryl, na płótnie. Lubi też eksperymentować z nowymi mediami malarskimi. O swoich pracach mówi: „jest to malarstwo, gdzie fantazja miesza się z rzeczywistością i zachwytem nad światem”.
  • Sabina Fabryczny - mysłowicka artystka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - wydział Tkaniny i Ubioru. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem wielkoformatowym, działalnością pedagogiczną. Charakterystycznym motywem jej twórczości jest ekspresyjna kreska będąca wynikiem inspiracji sztuką Egona Schiele. Kobieca zmysłowość oraz natura są głównymi tematami, jakie porusza w swej twórczości.
  • Marcin Łach - mysłowicki artysta multimedialny. Jego prace nawiązują do takich nurtów, jak POP surrealizm, Pop art, awangarda. W swoich pracach zgłębia nie tylko takie tematy jak piękno, atrybuty femme fatale, seksualność; nawiązuje także do symbolizmu religijnego, jak i tematyki ochrony środowiska oraz równouprawnienia.
  • Łukasz Szostkiewicz - mysłowiczanin z wyboru. Absolwent Malarstwa na Wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończył studia II st. i obronił dyplom magisterski z malarstwa sztalugowego oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce. Finalista konkursów malarskich, m. in. 23. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa PROMOCJE 2013 (Galeria Sztuki w Legnicy); 9. i 11. Triennale Małych Form Malarskich (Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu); Ogrody 2013 (BWA "Zamek Książ" w Wałbrzychu), Silver Warhol (Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie). Od 2013 roku związany z muzealnictwem - kurator wystaw w Muzeum Historii Katowic. Obecnie adiunkt w Dziale Sztuki w Muzeum Śląskim w Katowicach. Prezentował też własną twórczość malarską na wystawie "Moja rzeczywistość" w Galerii M2 w Mysłowickim Ośrodku Kultury.
  • Agata Szymanek - artystka mieszka i pracuje w Mysłowicach. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie uzyskała stopień doktorski. Obecnie studiuje w the New Centre for Research and Practice z siedzibą w Seattle. Swoją działalność traktuje jako formę refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata ożywionego. Najważniejsze jest dla niej pobudza-nie wrażliwości społecznej, nauka odczuwania i rozumienia natury. Jej podstawowymi mediami są malarstwo i kolaż. Inspiracji szuka w starych albumach przyrodniczych i geograficznych. Maluje futra, pancerze insektów, skorupy, włosy, pióra, skały oraz korę drzew. Jej działanie ma na celu rozbiór językowo-kulturowego obrazu natury.
  • Marcin Szysz - mysłowicki grafik, ilustrator i fotograf. Założyciel i współtwórca "Wieczorów Filmowych" w Kinoteatrze Znicz (MOK Brzezinka), gdzie trwa ekspozycja stała jego plakatów filmowych. Autor działa również w street art.
  • Nadia Świerczyna - mysłowicka artystka, absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studia na ASP ukończyła z medalem. Laureatka konkursu Art Noble 2015. Od 2018 r. mieszka i pracuje w Kamieniu Pomorskim. Na swoim koncie malarka ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w takich miejscach, jak: Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach, Galeria Extravagance, Zamek Sielecki - Sosnowiec, Galeria M2 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowice, Galeria BWA - Kielce, Pałac Kultury Zagłębia - Dąbrowa Górnicza, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej - Kamień Po-morski, Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach w ramach II Festiwalu Nowej Scenografii, Centrum Sztuki Współczesnej - Toruń.
  • Terry The Grand - mysłowicki artysta bezkompromisowy. Od 1998 r. tworzy w szeroko rozumianym nurcie graffiti. W swojej twórczości stara się łączyć geometryczne formy, typografię i abstrakcję. Posługuje się różnym tworzywem, myśląc kreską, plamą, kompozycją, kadrem. Jego celem jest sprowokować do reakcji, aby działania nie trafiały w próżnię przestrzeni miejskiej i nie pozostały bez odpowiedzi. Pomimo, iż uczestniczył w wielu wystawach, jego główną galerią nadal pozostaje ulica.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto