Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mysłowicki Ośrodek Kultury po remoncie. Efekt zachwyca. Zobacz zdjęcia ze środka budynku

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Mysłowicki Ośrodek Kultury zmienia swoje oblicze. Efekt zachwyca. Remont wnętrza segmentu A budynku kosztował około 100 tys. złotych. Zobacz jak prezentuje się placówka od środka.

Na ulicy Strumieńskiego w Mysłowicach przez wiele miesięcy widoczne były prace prowadzone przy budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury. To, co nie było zauważalne gołym okiem to remont prowadzony w środku placówki. Efekt prac robi wrażenie.

Wyremontowany budynek Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Władze miasta poinformowały 30 marca o wyremontowanym budynku głównej siedziby Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Remont wnętrza segmentu A budynku kosztował około 100 tys. złotych. Stworzone zostały dwie sale taneczne wyposażone w lustra i akcesoria do zajęć taneczno-ruchowych. Dodatkowo placówka wzbogaciła się o dwie pracownie artystyczne z pełnym wyposażeniem oraz narzędziami potrzebnymi do kreatywnej pracy. Odbywać się tam będą zajęcia z malarstwa, rysunku, szycia ręcznego i na maszynie oraz kurs ikon bizantyjskich.

Ściany przy schodach zdobione są malunkami symbolizującymi muzykę, śpiew, taniec, rysunek i wiele innych elementów związanych z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury. Nie brakuje również elementów charakterystycznych dla miasta takich jak Przewiązka czy znajdująca się w centrum miasta fontanna. To jednak nie koniec planów, jakie ma placówka odnośnie remontu budynku.

W najbliższym czasie liczymy, że uda nam się zająć toaletami, również w segmencie A. Jednak najbardziej marzymy o tym, aby w pełni otworzyć się na mieszkańców i przywrócić działalność segmentów B i C, tam, gdzie jest sala małych form i studia muzyczne. Miejmy nadzieję, że uda się to w drugiej części bieżącego roku — mówił Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Zobacz jak prezentuje się wyremontowany budynek od środka

Dzień Otwarty Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Wyremontowany obiekt będzie otwarty dla mieszkańców już 5 kwietnia. Tego dnia od godziny 17.00 zorganizowany zostanie Dzień Otwarty. Będzie to idealna okazja, aby poznać instruktorów oraz obejrzeć nowe sale. Na przybyłych gości czekać będą atrakcje takie jak: kolorowanki, mini-gra terenowa, czy drobne upominki. Dodatkowo w określonych godzinach będzie można skorzystać z oferowanych zajęć.

Pracownia Kreatywna
17.00 - 17.30 warsztaty szycia,
17.30 - 18.00 warsztaty kreatywne,
18.00 - 18.30 plastyka z elementami arteterapii,
18.30 - 19.00 warsztaty pisania ikon/rozmowy/konsultacje.

Studio MOK
17.00 - 18.00 hip-hop/breakdance,
18.00 - 19.00 taniec towarzyski.

Sala Baletowa
18.00 - 19.00 Flamenco Taniec Duszy.

Udział w Dniu Otwartym jest całkowicie bezpłatny. Wejście zlokalizowane jest od ulicy Strumieńskiego 6. O godzinie 17.00 odegrany zostanie premierowy spektakl grupy teatralnej Groszki pt. „GraMy”, który odbędzie się na sali widowiskowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto