Mysłowice: Więcej projektów w budżecie obywatelskim. Głosowanie już wkrótce

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W ramach budżetu obywatelskiego powstało już miejsce spotkań na Górce Słupeckiej
W ramach budżetu obywatelskiego powstało już miejsce spotkań na Górce Słupeckiej Kacper Jurkiewicz
Udostępnij:
Głosowanie w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego rusza już w przyszłym tygodniu. Mysłowiczanie zagłosują na więcej projektów, niż wcześniej było to zapowiedziane. Autorzy składali odwołanie od decyzji i wiele z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Mysłowicki Budżet Obywatelski

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Mysłowicach już prawie na finiszu. Poznaliśmy projekty, na które możemy zagłosować. Pierwotnie było ich 20. Jednak od decyzji komisji wpłynęły odwołania. Dzięki czemu mieszkańcy będą wybierać spośród 31 projektów.

Głosowanie potrwa tydzień i rozpocznie się w poniedziałek 16 września i zakończy się 23 września.

Lista nowych projektów

Nowe projekty, które zakwalifikowano do głosowania po odwołaniu:

1) Budowa placu zabaw dla osób niepełnosprawnych w dzielnicy Wesoła. Dzielnica: Wesoła. Koszt: 70 tys. zł.

Zadanie ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych i ich integrację z innymi dziećmi poprzez stworzenie miejsca gdzie wspólnie będą mogli się bawić.

2) Budowa alei parkowej wraz z bramą wejściową parku Bończyk. Dzielnica: Bończyk-Tuwima. Koszt: 101 tys. zł.

Zadanie przewiduje wykonanie alei parkowej z kostki brukowej wraz z bramą wejściową do Parku Bończyk.

3) Montaż ławek i kwietników, nasadzeń zieleni przed kinem Znicz. Dzielnica: Brzezinka. Koszt: 16 tys. zł.

Zadanie przewiduje demontaż starych ławek, zakup oraz montaż trzech nowych ławek, zakup donic/kwietników wraz z zakupem oraz obsadzeniem kwiatów oraz zieleni.

4) Plac zabaw "Małpi Gaj" przy ulicy Wrzosowej. Dzielnica: Brzezinka. Koszt: 108 tys. zł.

Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu przy ulicy Wrzosowej z przeznaczeniem na plac zabaw dla dzieci i młodzieży.

5) Mysłowice alternatywnie - Słupna "Alternatywna wyspa". Dzielnica: Brzęczkowice-Słupna. Koszt: 125 tys. zł.

Zadanie przewiduje stworzenie strefy odpoczynku z dostępem do wydarzeń kulturalnych. Będzie to „wysepka” zlokalizowana na zbiorniku w Parku Słupna, wyposażona w leżaki, hamaki, parasole, oświetlenie, punkt gastronomiczny.

6) Budowa zielonego parkingu przy parku Dziećkowice. Dzielnica: Dziećkowice. Koszt: 13 tys. 720 zł.

Zadanie przewiduje budowę parkingu o powierzchni ok. 500 m2, usunięcie starej roślinności, uzupełnienie niecki, ułożenie płyt betonowych, ażurowych lub polimerowych geokrat oraz naniesienie warstwy ziemi urodzajnej.

7) Inteligentny monitoring dzielnicowy - bezpieczny Larysz. Dzielnica: Larysz-Hajdowizna. Koszt: 57 tys. 700 zł.

Zadanie dotyczy stworzenia systemu monitoringu, który obejmować będzie wybrane lokalizacje w dzielnicy Larysz-Hajdowizna.

8) Rewitalizacja schronu przeciwlotniczego w Parku Zamkowym. Dzielnica: Stare Miasto. Koszt: 80 tys. zł.

Zadanie przewiduje rewitalizację schronu przeciwlotniczego z lat 1937-38, odgruzowanie i wyczyszczenie, udrożnienie kanałów wentylacyjnych, udrożnienie wejścia i wyjścia, założenie drzwi, instalację oświetlenia oraz dokumentacji projektowej.

9) Psi Park. Dzielnice: Brzęczkowice-Słupna. Koszt: 100 tys. zł.

Zadanie przewiduje budowę ogrodzonego wybiegu dla psów o powierzchni około 450 m2 na terenie zlokalizowanym za cmentarzem w dzielnicy Brzęczkowice.

10) Lawendowe Mysłowice. Dzielnica: Wesoła. Koszt: 80 tys. zł.

Zadanie przewiduje obsadzenie ,,miejskich zieleńców, pasów zieleni sadzonkami lawendy. Celem zadania jest utworzenie charakterystycznego wyglądu Mysłowic rozpoczynając od dzielnicy Wesoła.

11) Bezpieczny strażak - bezpieczny mysłowiczanin. Zakup defibrylatora AED i czujek czadu dla mieszkańców oraz ubrań specjalistycznych dla strażaków. Dzielnica: Janów Miejski - Ćmok. Koszt: 147 tys. zł.

Zadanie składa się z trzech podzadań: zakup strażackich ubrań specjalnych wraz ze sprzętem myjącym, zakup i montaż defibrylatora AED, przeprowadzenie warsztatów z pierwszej pomocy oraz zakup 200 czujek czadu, które zostaną przekazane mieszkańcom.

Poprzednie projekty, które zakwalifikowano pod głosowanie

1) Letnie kino plenerowe w dzielnicy Wesoła. Dzielnica: Wesoła. Koszt: 10 tysięcy złotych

Zadanie przewiduje organizację plenerowych seansów filmowych w okresie letnim w dzielnicy, na terenie boiska sportowego, z użyciem leżaków.

2) Relax na winklu. Dzielnica: Larysz-Hajdowizna. Koszt: 48 tysięcy 466 złotych

Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej składającej się z miejsca dla rowerów, ławek, siłowni napowietrznej, placu zabaw.

3) Modernizacja - przeprojektowanie miasteczka rowerowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzielnica: Bończyk-Tuwima. Koszt: 104 tysiące 800 złotych.

Zadanie polega na przeprojektowaniu i oznakowaniu znakami pionowymi i poziomymi istniejącego miasteczka rowerowego, nie spełniającego wymogów obecnych przepisów. Zabudowanie dwóch samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

4) Strefy Relaksu Rodzinnego - Integracyjny plac zabaw. Dzielnica: Bończyk-Tuwima. Koszt: 104 tysiące 800 złotych

Zadanie polega na uporządkowaniu przestrzeni obejmującej Plac Św. Jana Pawła II oraz skwer między ul. Jastruna, Świętojańską i Kazimierza Wielkiego. Dokonanie nasadzeń kwiatów, zbudowanie urządzeń placu zabaw dla dzieci, osób niepełnosprawnych i dorosłych. Wyremontowanie istniejących i budowa nowych alejek, montaż ławek i kwietników.

5) Dzielnicowe Centrum Rekreacji Pokoleniowej. Dzielnica: Centrum. Koszt: 137 tysiące 600 złotych

Koncepcja obejmuje budowę minibarku, siłowni napowietrznej, stolików do gry w szachy i ping-ponga, wykonanie oświetlenia, ustawienie koszy na śmieci i ławek, montaż urządzeń do monitoringu. Teren ZSO w Mysłowicach.

6) Park szkolny przy Szkole Podstawowej nr 14. Dzielnica: Wesoła. Koszt: 120 tysięcy 686 złotych

Rozbudowa istniejącego placu zabaw przy szkole o nowe elementy oraz rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

7) Pumptrack. Dzielnica: Brzęczkowice i Słupna. Koszt: 145 tysięcy złotych

Budowa pumptracka – nowej generacji zabawy na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Pumptrack składa się zgarbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w taki sposób by było możliwe rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania.

8) Budowa boiska do siatkówki. Dzielnica: Kosztowy. Koszt: 94 tysiące 800 złotych

Budowa ogólnodostępnego boiska do piłki siatkowej wraz z pełnym wyposażeniem w postaci kompletu słupków do siatki z mechanizmem naciągu i regulacji wysokości siatki.

9) Park Janowski ze ścieżką edukacyjną (Etap 1) oraz rozbudowa istniejącego placu zabaw. Dzielnica: Janów Miejski - Ćmok. Koszt: 150 tysięcy 500 złotych

Projekt zakłada stworzenie ekologicznej, wielopokoleniowej przestrzeni do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców. Przewidziana jest ścieżka edukacyjna, mała architektura, powiększony plac zabaw.

10) Alternatywnie Mysłowice - Brzezinka. Koszt: 100 tysięcy złotych

Stworzenie miejsca spotkań z kulturą na świeżym powietrzu. Na miejscu będą odbywać się cykliczne wydarzenia kulturalne. Strefa otwarta w okresie letnim od czerwca do końca września.

11) Mysłowice Alternatywnie - Starówka. Dzielnica: Stare Miasto. Koszt: 77 tysięcy złotych

Cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się na rynku starego miasta: Alternatywnie na Lato (koncert na scenie modułowej), Jazz Night (stworzenie klimatu jazz klubu na płycie rynku), Posiedź na płycie – leżaki i stoliczki na środku rynku dla mieszkańców.

12) Strefa aktywnego wypoczynku rodziny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mysłowicach. Dzielnica: Szopena - Wielka Skotnica. Koszt: 99 tysięcy 146 złotych

Zadanie przewiduje budowę miasteczka rowerowego i strefy kreatywnych gier podwórkowych, budowa placu zabaw.

13) Modernizacja boiska wielofunkcyjnego w parku Dziećkowice. Koszt: 91 tysięcy 468 złotych

Planowana modernizacja boiska wielofunkcyjnego polega na nałożeniu nawierzchni poliuretanowej na istniejącą asfaltową, zabezpieczenie obiektu piłkochwytami oraz wydzielenie obszaru do trenowania piłki nożnej, siatkówki, badmintona, koszykówki.

14) Bezpieczeństwo i edukacja. Dzielnica: Ławki. Koszt: 57 tysięcy złotych

Zadanie obejmuje montaż tablicy dydaktycznej o tematyce historycznej, montaż radarów z wyświetlaczem prędkości oraz montaż kamery panoramicznej a także czujników pomiaru jakości powietrza wraz z tablicą prezentującą wyniki pomiaru.

15) Budowa miasteczka rowerowego w dzielnicy Krasowy. Koszt: 96 tysięcy 800 złotych

Poprawa jakości życia mieszkańców dzielnicy poprzez budowę miasteczka rowerowego na terenie działki położonej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. PCK

16) Zatoczki parkingowe przeplatane zielenią wzdłuż ulicy Stawowej (Południowa strona od ulicy Świerczyny do Gwarków). Dzielnica: Piasek. Koszt: 81 tysięcy 456 złotych

Miejsca postojowe wzdłuż ulicy Stawowej, po tronie południowej, przeplatane zielenią, od ulicy Świerczyny do ulicy Gwarków.

17) Skatepark: Reaktywacja/Odrodzenie. Dzielnica: Brzęczkowice i Słupna. Koszt: 148 tysięcy złotych

Celem projektu jest odbudowa zdegradowanego skateparku na Brzęczkowicach.

18) Bezpieczne przejście dla pieszych przy SP nr 3. Dzielnica: Janów Miejski - Ćmok. Koszt: 137 tysięcy 600 złotych

Zadanie zakłada powstanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy SP3. Ma ono na celu informowanie kierowcy o zbliżaniu się przechodnia do przejścia, bezpieczne i komfortowe przejście pieszego, skrócenie drogi hamowania pojazdu, zmniejszenie prędkości i wyhamowanie pojazdu przed przejściem.

19) Park Morgi - Ścieżka aktywności ruchowej. Dzielnica: Morgi. Koszt: 74 tysiące złotych

Utworzenie w centrum dzielnicy parku dla mieszkańców, ze ścieżką do spacerów, ewentualnie siłownią napowietrzną, drabinkami do ćwiczeń, torem dla rolkarzy i elementami skateparku.

20) Doposażenie placu zabawy przy ulicy Wybickiego. Koszt: 5 tysięcy 500 złotych

Doposażenie placu zabaw przy ulicy Wybickiego w dwa urządzenia do zabaw dla dzieci.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie