Mysłowice otrzymały ponad 1 milion dofinansowania z rezerwy budżetu Państwa na przebudowę torowiska w mieście

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Mysłowice otrzymały ponad 1 mln zł dofinansowania z rezerwy Budżetu Państwa na przebudowę torowiska. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mysłowice otrzymały ponad 1 mln zł dofinansowania z rezerwy Budżetu Państwa na przebudowę torowiska. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE FB Dariusz Wójtowicz
Udostępnij:
Remont torowiska w Mysłowicach został dofinansowany z rezerwy budżetu Państwa. Prezydent Dariusz Wójtowicz podpisał umowę z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem, dzięki którym do Mysłowic wpłynęło ponad 1 mln zł. Inwestycja jest długo wyczekiwana przez mieszkańców.

Mysłowice z kolejnym rządowym dofinansowaniem. Miasto otrzymało ponad 1 milion złotych

Kolejne rządowe pieniądze popłynęły do Mysłowic. W poniedziałek, 13 grudnia, w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podpisał umowy dla pięciu samorządów z województwa śląskiego. W ich ramach przekazano pieniądze przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy budżetu Państwa.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przedsięwzięcia z zakresu infrastruktury medycznej, drogowej i wodno-kanalizacyjnej w Pyskowicach, Mysłowicach, Ogrodzieńcu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie. Do Mysłowic trafił 1 mln 62 tys. 797 zł, to dofinansowanie realizacji zadania „Modernizacja linii tramwajowej nr 14 w Mysłowicach w ciągu ulic: Bytomska, Starokościelna, Szymanowskiego, Powstańców wraz z niezbędną infrastrukturą”. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę układu drogowego, kanalizacji sanitarnej i wodociągów w ramach modernizacji linii tramwajowej.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę torowiska w Mysłowicach

Przypomnijmy, że to inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy. Stare jednotorowe torowisko zostanie zastąpione nowymi szynami, a do tego będzie w końcu dwutorowe. Zadanie jest podzielone na dwie części: tramwajową i miejską. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum firm NDI z Sopotu. Remont powinien kosztować 44,5 mln zł netto. Zadanie obejmuje przebudowę blisko półtorakilometrowego odcinka linii tramwajowej, która biegnie w jezdni ulic: Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców oraz pętli w sąsiedztwie dworca kolejowego i torowiska wydzielonego do mostu nad Przemszą. W sumie to prawie 5 kilometrów toru pojedynczego. W części miejskiej czeka przebudowa chodników i przejść dla pieszych, krawężników, jezdni, miejsc postojowych, zatok autobusowych, zieleńców, oświetlenia ulicznego i oczywiście całej infrastruktury podziemnej, podobnie jak w zakresie tramwajowym. W trakcie prowadzonego remontu zmieni się skrzyżowanie niedaleko Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach - powstanie tutaj rondo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie