Monika Jurasz zagrała po raz setny w drużynie MOSiR-u

(greg)
Koszykarki MOSiR-u (jasne stroje) źle zagrały w trzeciej kwarcie i ostatecznie przegrały z Żakiem Nowy Sącz.
W przedostatnim w tym sezonie meczu koszykarki MOSiR-u Skok Wesoła Mysłowice przegrały u siebie z Żakiem Nowy Sącz. Ostatnia kolejka I ligi odbędzie się 17 marca.

Mysłowiczanki prowadziły do przerwy różnicą trzech punktów. O ich porażce przesądziła słaba postawa w trzeciej kwarcie, którą przegrały 13:22. Mimo to, jeszcze na minutę przed końcem spotkania MOSiR przegrywał tylko 69:73 i miał dwa rzuty wolne, ale Agata Jagiełka spudłowała. Potem było jeszcze 71:74, ale w końcówce zawodniczki z Nowego Sącza skutecznie wykorzystywały rzuty wolne. - Szkoda tej porażki, bo przez cały mecz żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż pięć czy sześć punktów - mówi Jan Galiński, trener MOSiR-u.

Po raz setny w barwach MOSiR-u zagrała w sobotę Monika Jurasz. W nagrodę dostała puchar od dyrekcji MOSiR-u. W meczu z Żakiem Monika zdobyła siedem punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką MOSiR-u była Marta Świtała, która rzuciła 17 pkt.

W najbliższy weekend I liga pauzuje, bo rozgrywane są półfinały mistrzostw Polski juniorek. Dlatego ostatni mecz MOSiR rozegra 17 marca na wyjeździe. Rywalem będzie Gimball Tarnawa Dolna.

• MOSiR Mysłowice - Żak Nowy Sącz 73:80

(20:16, 17:18, 13:22, 23:24).

MOSiR: Świtała 17, Kowalska 14, Szabatowska 10, Jagiełka 9, M. Balsam 9, Monika Jurasz 7, Baranowska 7, Żłobińska.