Mistrzostwa Polski w ju-jitsu: medale dla zawodników MOSiR Mysłowice

MCH
arc MOSiR Mysłowice
Podwójnym sukcesem dla zawodników ju-jitsu MOSiR Mysłowice zakończyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Młodzieżowców w Katowicach. Podopieczni trenera Andrzeja Filusa zdobyli drużynowo dwa srebra - w konkurencji Fighting i BJJ (Ne Waza). Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 13 medali!

Katowice zamieniły się w miniony weekend na stolicę polskiego ju-jitsu. Do miasta zjechały się młodzieżowe zespoły ju-jitsu z 17-stu klubów z całej Polski, w tym sportowcy z Mysłowic. Ogółem w zawodach wystartowało 150-ciu zawodników, którzy rywalizowali w odmianach sportowego ju-jitsu tj.: Duo-System – pokazowe walki samoobrony, Fighting – wolna walka oraz BJJ (Ne Waza) – walka toczona głównie w parterze.

Zawody stanowiły podstawę do stworzenia przyszłej kadry narodowej i były pierwszymi tego typu w tym roku z całego cyklu zawodów. Duża frekwencja spowodowała, że w poszczególnych kategoriach wagowych zawodnicy dochodząc do pozycji medalowych musieli toczyć od 5-ciu do 8-miu walk.

Dla mysłowiczan zawody zakończyły się podwójnym sukcesem. Podopieczni trenera Andrzeja Filusa zdobyli drużynowo dwa srebra - w konkurencji Fighting i BJJ (Ne Waza).

Ogółem mysłowiccy zawodnicy zdobyli 13 medali Mistrzostw Polski.