Marek Filipiak to mistrz Polski w zapasach

Olga Krzyżyk
Marek Filipiak to mistrz Polski w zapasach Fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl
Marek Filipiak na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w Żukowie uczeń Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach wywalczył pierwszy historyczny złoty medal. Tym samym jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii wagowej 66 kg.

13 listopada w pomorskim Żukowie Marek Filipiak, zawodnik na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach wywalczył złoty medal i został najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii 66 kilogramów. Marek Filipiak to uczeń Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach, który trenuje w Zapaśniczym Uczniowskim Klubie Sportowym Siła Mysłowice po okiem trenerów: Marcina Pałki, Andrzeja Filaka oraz Krystiana Gajdki.

Co więcej 9 listopada na największej imprezie dla młodego sportowca jaką są Mistrzostwa Polski młodziczka Urszula Wójcik uczennica Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach wywalczyła 3 miejsce.

- Sukces jest ogromnej wagi gdyż były to pierwsze zawody tej rangi dla naszych sportowców - mówi Marcina Pałka, trener w klubie Siła Mysłowice.