Koszykarki MOSiR przgrały z MOSM Bytom

(greg)
MOSM Bytom to kolejny zespół, który okazał się za silny dla koszykarek MOSiR-u Skok Wesoła. Mysłowiczanki przegrały 63:83 i nadal pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach I ligi.

Zawodniczki MOSM-u uzyskały przewagę już w pierwszej kwarcie, którą wygrały 16:8. Do przerwy prowadziły dziesięcioma punktami. W trzeciej kwarcie podopieczne Jana Galińskiego zmniejszyły straty do dwóch punktów (43:45), ale chwilę później MOSM zdobył kolejno pięć punktów i pogoń MOSiR-u była nieskuteczna. W ostatniej części spotkania mysłowiczanki zaczęły agresywnie bronić. Popełniały przy tym dużo fauli, a rywalki trafiały rzutu wolne z niemal stuprocentową skutecznością.

Najwięcej punktów dla MOSiR-u zdobyły: Magda Baranowska (13), Marta Świtała (12) oraz Marta Balsam i Magda Kowalska (po 9). Jutro mysłowiczanki zagrają na wyjeździe z Wisłą II Kraków.