Koniec rozgrywek w klasie A

(greg)
W ostatniej kolejce katowickiej klasy A mysłowickie drużyny nie walczyły już o nic. Górnik 09 dawno zapewnił sobie awans, a żadnemu z naszych zespołów nie groził też spadek.

Najlepiej spisała się Unia Kosztowy, która na własnym boisku rozgromiła rezerwy Rozwoju Katowice 5: 1. Już w pierwszej minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Tomasz Sawicki. Jeszcze przed przerwą dwa razy do bramki trafił Zbigniew Banaś. W drugiej części ten sam zawodnik skompletował hat-tricka. Rozwój pogrążył Dariusz Szabrański. W końcówce honorowego gola dla katowiczan strzelił Bartłomiej Brzdąk. Prawie całą drugą połowę Rozwój grał w dziesiątkę. Nie był to jednak wynik czerwonej kartki. Goście przyjechali do Mysłowic w jedenastoosobowym składzie i jeden z piłkarzy doznał kontuzji.

Zwycięstwem 4: 0 nad MKS-em II Siemianowice sezon zakończył Górnik 09. Już w 7. minucie gola zdobył niezawodny Tomasz Sobczak. Przed przerwą wynik podwyższył Mariusz Grabski, a w 56. i 60. minucie trafiał Robert Stojak.

Rezerwy Górnika Wesoła bezbramkowo zremisowały ze Spartą Katowice. Ostatnia z mysłowickich drużyn, Lechia 06 przegrała u siebie 0: 2 z Wawelem II Wirek.