I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek: Julia Braś i Sonia Kulasińska awansowały

KYRTAP
Udany start w Jastrzębiu zaliczyła m.in Julia Tomecka
Wminiony weekend w Jastrzębiu Zdroju odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek. W zmaganiach nie musiała startować Julia Braś, która po zsumowaniu punktów z ubiegłego sezonu znalazła się w 16-ce najlepszych zawodniczek w Polsce i bez konieczności eliminacji wystartuje w I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Gdańsku.

Pozostałe zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice walczyły o awans do półfinałów. Ta sztuka udała się Julii Tomeckiej, która zajęła w Jastrzębiu 6 miejsce i teraz w Korfantowie zagra o możliwość startu w OTK. Bardzo dobrze zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice. Wiktoria Urbaniak zajęła 8 miejsce, Klaudia Franaszczuk 10 pozycję, a Zuzanna Grzesińska została sklasyfikowana na 12 lokacie.

W zawodach w Jastrzębiu Zdroju, których celem było wyłonienie 6 zawodników i zawodniczek, którzy uzyskiwali prawo startu w półfinałach do I Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, wzięli także udział zawodnicy Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice. Z tego grona jako jedyna awans do półfinału wywalczyła rozstawiona przed turniejem z numerem 9 Sonia Kulasińska, która ostatecznie zakończyła zmagania na 5. miejscu.

- Sonia, na codzień uczennica szóstej klasy mysłowic-kiego ZSS, przegrała tylko z jedną zawodniczką, ale regulamin zawodów nie pozwolił jej na zdobycie lepszego miejsca. Szkoda, bo w meczu decydującym o awansie zrewanżowała się swojej pogromczyni i wygrała z nią 3:1. Świadczy to o jej silnej psychice - chwalił swoją podopieczną trener Jurij Fomin. - Pozostali nasi tenisiści to uczniowie klas 4-5, czyli dzieci młodsze od swoich rywali o rok lub dwa, dlatego większych szans na awans nie mieli - tłumaczył szkoleniowiec Klubu Olimpijczyka.