Hegemon Mysłowice z 1 punktem po rundzie jesiennej. Drużyna zamierza odrobić straty

Szymon Kwiatkowski
Hegemon Mysłowice vs Rugby Białystok
Hegemon Mysłowice vs Rugby Białystok Iwona Rozynek
12 listopada odbył się ostatni mecz rundy jesiennej I ligi rugby. Hegemon Mysłowice zawalczył z Rugby Białystok, przegrywając z wynikiem 27:46. Runda wiosenna rozpocznie się w połowie marca 2023 roku. Zawodnicy z Mysłowic nie zamierzają się poddawać i już koncentrują się na rozgrywkach rewanżowych.

Runda jesienna I ligi Rugby została zakończona. Po pięciu rozegranych meczach Hegemoni dalej byli na samym końcu tabeli. Czekała ich jednak jeszcze szósta ostatnia w tym roku walka o punkty ligowe.

12 listopada o godzinie 14.00 rozpoczął się mecz między Hegemonem Mysłowice a Rugby Białystok. Ostatni ligowy mecz odbył się na naszym mysłowickim boisku. Na samym początku w pierwszej połowie w drużynie punktował tylko Jan Krawiec, a wynik podwyższył Oliwer Łętowski. Druga połowa spotkania była dla Mysłowiczan znacznie lepsza gdzie prowadzili oni 20:17. Zdobyte punkty to głównie zasługa Przemysława Rejentowicza, Piotra Wieczorkiewicza, Kamila Radzika i Arkadiusza Czecha.

Niestety Hegemoni nie obronili strat powstałych w pierwszej połowie, co skończyło się porażką z wynikiem 27:46. W całej sytuacji pocieszające jest to, że drużynie z naszego miasta udało się zdobyć jeden honorowy punkt do tabeli.

Hegemon nie zamierza się poddawać

Hegemon Mysłowice zajmuje ostatnie 7 miejsce w tabeli. Do najbliższej drużyny AZS AWF Warszawa brakuje nam 5 punktów. Jednak mimo niekorzystnego przebiegu rundy uch walki w drużynie nie umiera. Start rundy wiosennej odbędzie się w połowie marca, a zawodnicy Hegemona już koncentrują się na rundzie rewanżowej. Jak zdradził prezes Hegemona Mysłowice – Tomasz Penkal, zawodnicy chcą mocno przepracować przerwę między rundami, a klub już dopina terminy ze sparingpartnerami.

15 nowych drzewek dla Mysłowic

Podczas ostatniego meczu w rundzie jesiennej drużyna zdobyła 5 przyłożeń, co podliczając do wcześniejszych rozgrywek, daje 15 drzewek do zasadzenia w Mysłowicach. Drużyna w ten sposób chce uczcić swój sukces awansowania do I ligi.

Za każde przyłożenie Hegemonów w sezonie 2022/2023 w Mysłowicach zostanie zasadzone jedno drzewo. Sadzonki zapewni Taxus Arbor, tyska rodzinna firma, która świadczy usługi z zakresu leśnictwa, dendrologii, arborystyki, architektury krajobrazu i ogrodnictwa. Miejsce do wysadzenia drzewek wskaże zaś partner klubu – miasto Mysłowice.