Górnik Wesoła i Górnik 09 Mysłowice na ostatniej prostej przed startem rundy wiosennej

Kyrtap
Przygotowania piłkarzy do wiosennych zmagań wkraczają w decydującą fazę. Trenerzy dokonują ostatnich korekt w składach, a zawodnicy szukają świeżości po ciężkich zimowych treningach.

Z formy swoich podopiecznych może być zadowolony trener Górnika Wesoła, Radosław Gabiga. Jego drużyna po remisie z Rozwojem Katowice (1:1) i porażką z Janiną Libiąż (1:2), powróciła na właściwe tory i tym razem ograła trzecioligową Skałkę Żabnica 2:0. Dwa trafienia w tym meczu zaliczył Paweł Wasilewski, który już w pierwszej połowie ustalił wynik spotkanie. Teraz przed liderem IV ligi potyczka z Unią Kosztowy, a przygotowania zakończone zostaną meczem z AKS-em Mikołów.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Więcej powodów do niepokoju ma natomiast trener Górnika 09, Tomasz Wolak. Jego podopieczni w grach kontrolnych spisują się poniżej oczekiwań i nie radzą sobie najlepiej z rywalami z niższych klas rozgrywkowych. Ostatno zremisowali z Orłem Mokre 1:1.

- Zawodzą głównie zmiennicy, którzy na placu gry pojawiają się zazwyczaj w drugiej połowie. Wtedy nasza gra się sypie - uważa szkoleniowiec.
Jutro o godz. 12 Górnik 09 zmierzy się z MKS-em Trzebinia/Siersza i prawdopodobnie będzie to już ostatni sparing.

- Chcielibyśmy zagrać ten mecz na naturalnym boisku, ale jeśli nie uda nam się takiego znaleźć, to sparing rozegrany zostanie w sztucznej murawie w Szopienicach - wyjaśnia Wolak.