Festiwal trójek

[email protected]
Mecz MOSiR-u z Gimballem był bardzo zacięty. O piłkę walczy Agata Jagiełka (z lewej).
Zwycięstwo i porażka - taki jest bilans minionego weekendu dla koszykarek MOSiR-u Skok Wesoła Mysłowice. W sobotę mysłowiczanki pokonały Gimballa Tarnawa Dolna, a dzień później przegrały z RMKS Rybnik.

O tym, że MOSiR musiał grać w weekend dwa mecze zadecydował termin półfinału mistrzostw Polski juniorek. Na te zawody wyjeżdżają młode koszykarki z Rybnika, dlatego władze RMKS-u poprosiły o przełożenie spotkania na niedzielę.

W meczu z Gimballem faworytem był MOSiR, który wyprzedzał rywalki w ligowej tabeli. Na boisku nie było jednak tej różnicy widać. Prawie przez 40 minut wynik cały czas był bliski remisu. Nawet jeśli jedna drużyna obejmowała większe prowadzenie (21:13 dla MOSiR-u czy 41:31 dla Gimballa) rywalki szybko odrabiały straty. Nic więc dziwnego, że do przerwy na tablicy wyników był remis 41:41. Rozstrzygnięcia nie przyniosła też trzecia kwarta. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach mysłowiczanki zapewniły sobie zwycięstwo. W całym meczu obie drużyny aż 15 razy trafiły za trzy punkty (w zespole MOSiR-u po trzy trafiły Magda Jurasz i Magda Baranowska). O ile zwycięstwo ucieszyło trenera Jana Galińskiego, o tyle zmartwiła go słaba skuteczność podopiecznych w rzutach osobistych. - Na trzydzieści trzy rzuty dziewczyny trafiły tylko trzynaście. Gdyby rzucały lepiej, mogliśmy wygrać dużo wyżej - powiedział Galiński.

Jeszcze więcej celnych "trójek" niż w sobotę mogli obejrzeć kibice, którzy przyszli na mecz w Rybniku. Zawodniczki RMKS-u trafiły zza linii 6,25 m aż 15 razy.

Dziewięć udanych prób zanotowały mysłowiczanki, które przez dwie kwarty prowadziły z faworytem wyrównaną walkę. Do przerwy przegrywały tylko dziewięcioma punktami. - Potem rywalki trochę nam odskoczyły. Jestem jednak bardzo zadowolony, bo zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Nam nie grozi spadek, Rybnikowi awans, dlatego w spotkaniu było mało fauli - informuje Galiński. (greg)

MOSiR Mysłowice-Gimball Tarnawa Dolna 84:79 (21:19, 20:22, 21:21, 22:17).

MOSiR: A. Balsam 2, M. Balsam, Baranowska 18, Błachut 12, Jagiełka 14, Magda Jurasz 17, Monika Jurasz 5, Kościelny 6, Tłuszczyk 10.

RMKS Rybnik-MOSiR Mysłowice 90:68 (27:21, 19:16, 22:14, 22:17)

MOSiR: Jagiełka 14, Baranowska 13, Błachut, Kościelny 11, Magda Jurasz 8, Kuczmenda 8, Monika Jurasz 3, M. Balsam, A. Balsam, Tłuszczyk.