Dwie mysłowickie drużyny awansowały do III ligi

(greg)
Zespół MOSiR Jan Bauer Mysłowice zagra w przyszłym sezonie w III lidze. To efekt zwycięskiego barażu, w którym mysłowiczanie pokonali Halnego Węgierska Górka.

Zespół MOSiR Jan Bauer Mysłowice zagra w przyszłym sezonie w III lidze. To efekt zwycięskiego barażu, w którym mysłowiczanie pokonali Halnego Węgierska Górka. Do III ligi awansowały również panie, po tym jak MOSiR II pokonał w dwumeczu KPKS Halemba.

Bardziej dramatyczną walkę o awans stoczyli mężczyźni. W pierwszym spotkaniu górą był Halny. MOSiR wygrał wprawdzie pierwszego seta i miał duże szanse na zwycięstwo w kolejnym. Ostatecznie przegrał jednak tę partię 24:26, a potem dwie kolejne. - Brakowało mi trzech podstawowych zawodników, w tym dwóch środkowych - tłumaczy trener Ryszard Krawiec. - Do tego trzeba dodać, że graliśmy w małej, dusznej hali. Moi zawodnicy trochę się rozkleili.

Przed rewanżem sytuacja mysłowiczan nie była więc najlepsza. W meczu u siebie siatkarze MOSiR-u zagrali jednak bardzo skoncentrowani. Przez pierwsze dwa sety trwała wyrównana walka. Gospodarze wygrali je tylko dwoma punktami. Dopiero w trzecim secie ograli rywali bardzo wyraźnie.

Już dzisiaj mysłowiczanie zagrają pierwszy mecz finałowy o zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Ich rywalem będzie MOS Będzin II. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godz. 10 w hali przy ul. Jasińskiego. Wynik tej rywalizacji ma tylko znaczenie prestiżowe, bo oba zespoły zapewniły już sobie awans.

MOSiR II w dwumeczu z KPKS Halemba stracił tylko jednego seta. Pozostałe sześć mysłowiczanki wygrały bardzo pewnie i nie miały większych problemów z pokonaniem przeciwniczek.

Skład MOSiR-u Jan Bauer: Bartosz Masłoń (kpt), Jan Bauer, Jacek Głowacz, Jerzy Famuła, Tomasz Strejczyk, Łukasz Stolecki, Marcin Prusaczyk, Łukasz Sobaś, Wojciech Gołda, Maciej Chudzik, Michał Tyl, Michał Orczykowski, Paweł Jóźwiak, Artur Kosiór.

Skład MOSiR-u II: Beata Gałek (kpt), Barbara Adamska, Marta Dziula, Karina Figiel, Elena Warzocha, Wioletta Komisarczyk, Michalina Lux, Magdalena Olszówka, Katarzyna Graca, Karolina Bojdak, Daria Wielgosz, Marzena Patryarcha.