Policjant z Mysłowic trzykrotnie na podium podczas X Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie

Szymon Kwiatkowski
W grze deblowej w kategorii 35+ wspólnie ze swoim kolegą Grzegorzem Maciejewskim z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wygrali wszystkie swoje pojedynki i zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Komenda Miejska Policji w Mysłowicach
Policjant z Mysłowic trzykrotnie na podium podczas X Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Zawody odbyły się od 16 do 18 września. Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk z Mysłowic brał udział w trzech kategoriach.

Każdy policjant jest obowiązany do utrzymania sprawności fizycznej. Co wcześniej musi udowodnić podczas testu sprawnościowego. Nikt nie wymaga jednak od mundurowych, by przyjeżdżali do domu z medalami.

Policjant z Mysłowic trzykrotnie na podium

Od 16 do 18 września w miejscowości Suchedniów w województwie świętokrzyskim odbyły się X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze; policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Podczas sportowego wyzwania reprezentantem naszego miasta był Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk, który wziął udział w trzech kategoriach.

• W grze deblowej w kategorii 35+ wspólnie ze swoim kolegą Grzegorzem Maciejewskim z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wygrali wszystkie swoje pojedynki i zdobyli tytuł Mistrzów Polski.
  • W grze mikstowej w kategorii do 35+ wspólnie z koleżanką Karoliną Wiśniewską z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przegrywając tylko mecz finałowy, wywalczyli wspólnie Wicemistrzostwo Polski.
  • W grze singlowej w kategorii. 40+ również dopiero w finale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i ostatecznie uplasował się na drugim stopniu podium.

Na co dzień mundurowy pełni służbę dzielnicowego

Policjant z Mysłowic zakończył zawody, trzykrotnie znajdując się na podium. Na co dzień aspirant podczas służby jest dzielnicowym dzielnic Janów i Ćmok. W czasie wolnym lubi on spędzić czas na ulubiony sport czy sympatyczny trening. Radością do badmintona próbuje zarazić również dzieci i młodzież.