MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy pomysł na rewitalizację Pragi i Targówka. Czy prawobrzeżna Warszawa będzie się rozwijać?

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Miasto pracuje nad nowym programem rewitalizacji
Miasto pracuje nad nowym programem rewitalizacji naszemiasto.pl
Co dalej z rewitalizacją Pragi i Targówka? Wkrótce ruszyć ma nowy program. Tym razem kluczowy będzie praski pas nad Wisłą, fragment Starej Pragi oraz Kamionek. - Cieszy fakt, że w składzie komitetu dominują mieszkańcy i mieszkanki obszaru rewitalizacji, a nie sami urzędnicy- mówi nam Krzysztof Michalski, przewodniczący społecznego komitetu rewitalizacji.

Program zwany „Na_prawa Warszawa” idzie… do naprawy. Zintegrowany Program Rewitalizacji, który obowiązywał w latach 2015-2022, miał poprawić jakość życia na Pradze-Północ, części Pragi-Południe i Targówka. Zakończył się połowicznym sukcesem. To znaczy, że udało się osiągnąć połowę zakładanych celów – co wprost piszą urzędnicy w raporcie podsumowującym.

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja jeśli chodzi o realizację konkretnych inwestycji. Udało się zakończyć 83 ze 130 różnego rodzaju projektów. Czego zabrakło? Chociażby:

  • modernizacji Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim,
  • przebudowy Bazaru Różyckiego
  • budowy Centrum Trocka nad stacją metra na Targówku.

Nowy program rewitalizacji. Jakie miejsca obejmie?

W tej chwili miasto chce rozpocząć drugą edycję programu „Na_prawa Warszawa”. Tym razem program rewitalizacji obejmie następujące obszary prawobrzeżnej Warszawy:

  • Targówek Mieszkaniowy
  • Targówek Fabryczny
  • Pelcowizna
  • Nowa Praga
  • Stara Praga
  • Szmulowizna
  • Kamionek
  • Grochów.

W tej chwili tworzony jest nowy program. Jak udało nam się dowiedzieć, powinien być gotowy do wakacji. Jesienią będzie konsultowany z mieszkańcami. We wtorek 27 lutego odbyło się pierwsze spotkanie Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji (jego członkowie pełnią te funkcje społecznie), który ma wspierać urzędników, który tworzyć będą całościowy plan.

- Pierwsze spotkanie komitetu rewitalizacji to wyraźny sygnał, że miasto przyspiesza pracę nad gminnym programem rewitalizacji. Cieszy fakt, że w składzie komitetu dominują mieszkańcy i mieszkanki obszaru rewitalizacji, a nie sami urzędnicy. Będziemy wspólnie tworzyć zręby programu, który jeszcze przed wakacjami ma zostać poddany konsultacjom społecznym. Będziemy też program recenzować na etapie jego realizacji. Z perspektywy praskiej ważne jest objęcie GPR całej Pragi-Północ, bez ograniczania obszarowego. Problemy praskie są ogólnodzielnicowe, a nie tylko punktowe - mówi nam Krzysztof Michalski, który został przewodniczącym Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto