Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie z operą i operetką w MOK

  Mysłowicki Ośrodek Kultury
  Mysłowice, ul. Grunwaldzka/7, +48 32 222 66 70

  18:00 Wtorek, 15 września

  • 15zł

  Przed nami trzecia odsłona Mysłowickiego Salonu Muzycznego. Już 15 września w sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury po raz kolejny usłyszymy muzykę operową i operetkową.

  Spotkanie z muzyką poprowadzą, wzorem poprzednich Mysłowickich Salonów Muzycznych, Oskar Jasiński i Jacek Woleński. Gośćmi trzeciego Mysłowickiego Salonu Muzycznego będą natomiast Piotr Łopaciński oraz Szymon Markiewicz.

  Piotr Łopaciński jest wokalistą poruszającym w gatunkach takich jak soul, R&B, gospel. Wielokrotnie koncertował nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju (Londyn, Budapeszt). W latach 2007-2010 prowadził Lubiński Chór Gospel, którego koncerty gromadziły rzesze publiczności. W latach 2012-2015 brał udział w festiwalu „Openfestspiele” w Bad Hersfeld (Niemcy).

  Szymon Markiewicz to pianista, kompozytor i dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2005-2010 był dyrektorem muzycznym i dyrygentem chóru Kraków Gospel Choir, z którym regularnie koncertował w Polsce i za granicą. Od 2013 roku współpracuje z międzynarodową szkołą baletową w Waszyngtonie, Kirov Academy of Ballet oraz Alvin Ailey American Dance Theater. W swojej karierze współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Wayne Ellington(UK), Karen Gibson(UK) Peter Francis(UK), Colin Vasel(UK), Norris Garner(USA), Gerald T.Smith(USA), Phillip Carter(USA).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Jak dobrze znasz stare gry? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.