Wybierz region

Wybierz miasto

  Najpiękniejsze piosenki Anny German w Mysłowickim Ośrodku Kultury

  Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Brzezinka
  Mysłowice, ul. Laryska/5, +48 32 222 24 33

  18:00 Wtorek, 17 listopada

  • 20zł

  Przed nami kolejny koncert w ramach Mysłowickiego Salonu Muzycznego. Tym razem zostaną zaprezentowane najpiękniejsze utwory Anny German.

  Utwory wybitnej polskiej piosenkarki, twórczyni przebojów takich jak Tańczące Eurydyki, czy Człowieczy Los, zaprezentuje Alona Szostak przy akompaniamencie Michała Szkurienko.

  Alona Szostak to absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Szostak od 1992 roku związana jest z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Zadebiutowała w musicalu Cabaret, zagrała także m.in. w Łotrzycach, Księżniczce Turandot, Ani z Zielonego Wzgórza, Evicie, Oceanie Niespokojnym, Tangu Oberiu, Na szkle malowane, The Rocky Horror Show, Balu u Wolanda, Canterville Ghost. Obecnie gra w rock-operze Jesus Christ Superstar oraz musicalach: Skrzypek na dachu (Duch Babci Cajtel), Jekyll & Hyde (Emma Carew) oraz Producenci (jedna z Trzech Jurnych Staruszek). Za rolę Położnej Fancy w Położnicach szpitala św. Zofii otrzymała Nagrodę Artystyczną ZŁOTA MASKA 2012. W październiku 2012 r. aktorkę uhonorowano statuetką „Chłopca z łabędziem” – Nagrodą Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury. Alona Szostak jest również solistką w koncertach rozrywkowych i sylwestrowych. W październiku 2003 roku odbyła się premiera jej pierwszego recitalu, złożonego z piosenek Anny German. W roku 2000 została laureatką Nagrody Publiczności na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a trzy lata później – na Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German (2003). Zagrała w filmie fabularnym Ewa w reż. A. Sikory iI. Villqista (2011).
  Wokalistce akompaniować będzie Michał Szkurienko – pianista, absolwent studiów fortepianowych i organowych Konserwatorium Muzycznego w Kijowie. Muzyk pracował jako korepetytor w Teatrach Operowych w Nowosybirsku i Doniecku, jednocześnie zajmując się działalnością pedagogiczną .Od 1991 roku jest nauczycielem gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Chorzowie. Współpracuje z Filharmonia Zabrzańską, Operą Śląską , Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach oraz wieloma innymi agencjami artystycznymi, prowadząc ożywione życie koncertowe tak w kraju, jak i zagranicą.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Jak dobrze znasz stare gry? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.