Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Jesienny w Mysłowickim Ośrodku Kultury

  Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Brzezinka
  Mysłowice, ul. Laryska/5, +48 32 222 24 33

  18:00 Piątek, 23 października

  • Brak informacji o cenie

  Koncert Jesienny.
  Podczas koncertu zaprezentuje się Chór „Familia”, Oskar Jasiński oraz Chór „Gospel Sound”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  Chór „Gospel Sound” to grupa osób różnych wyznań chrześcijańskich, które połączyła wspólna pasja śpiewania i grania radosnej muzyki chrześcijańskiej. Chór powstał w 2010 roku i od tego czasu regularnie koncertuje. Zainspirowani muzyką gospel, od lat goszczącą w naszym kraju, zgromadzili dotąd w swoim repertuarze utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory instrumentalne, a cappella oraz współczesne utwory gospel wykonywane przede wszystkim w języku angielskim, ale także polskim.

  Oskar Jasiński to tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, tenor Śląskiej Operetki Kameralnej, współpracuje z Filharmonią Śląską, Zabrzańską, Sudecką, Kaliską, Świętokrzyską, Gorzowską, Opolską, Podkarpacką, Elbląską Orkiestrą Kameralną.

  Jasiński jest laureatem m.in II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. I. Godina Iuventus Canti we Vrablach na Słowacji, III nagrody na V Konkursie pieśni i arii im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach oraz Śląskiej Sceny Młodej Opery z Wiesławem Ochmanem w Siewierzu. W sierpniu 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną Związku Artystów Scen Polskich na IX Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto. W styczniu 2012 roku reprezentował Polskę na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klasycznej „Styczniowe wieczory muzyczne” w Brześciu na Białorusi. Brał udział w wielu przedsięwzięciach m. in. w Operze Żebraczej J. Gaya czy Don Pasquale Donizettiego. Chór „Familia” to natomiast istniejący od jedenastu lat mysłowicki chór, prezentujący bardzo urozmaicony repertuar, opierający się na utworach świeckich, kościelnych oraz ludowych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.