(© arc.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zielone Świątki sklepy. Planujesz zakupy na najbliższą niedzielę? Niestety nic z tego. Duże sklepy, dyskonty jak np. Lidl czy Biedronka oraz galerie handlowe będą zamknięte. 24 maja przypada bowiem święto Zesłania Ducha Świętego, czyli popularne Zielone Świątki. Zielone Świątki, to dzień ustawowo wolny od pracy i jedno ze świąt, kiedy w Polsce obowiązuje zakaz handlu.

Zielone Świątki sklepy. W niedzielę 24 maja 2015 zakupów nie zrobisz

Nieczynne będą sklepy i galerie handlowe. Zakaz nie dotyczy znajdujących się w nich kin i restauracji. Małe sklepy będą otwarte wtedy, gdy za ladą staną właściciele lub osoby zatrudnione na umowach zlecenia lub o dzieło. Czynne będą także stacje benzynowe.

Zielone Świątki nie są jedynym dniem w najbliższych dniach, kiedy obowiązywać będzie zakaz handlu. Sklepy nieczynne będą także w czwartek, 4 czerwca - w dniu Bożego Ciała.

Czytaj także

  Komentarze (9)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dżeremi klakson (gość)

  Wszystkie niedziele wolne od pracy Szczególnie w kościele, dla książątek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joker. (gość) (Wernyhora)

  To powiedz mi kiedy mogę wybrać się do sklepu, na jakieś zakupy ?

  Od Poniedziałku do Soboty gdzie praktycznie pracuje od rana 8:00 do wieczora 17:00 - 18:00 w zależności od ilości klientów, w dodatku mieszkam w miejscowości oddalonej o 1 godzinę (w 1 stronę) od sklepów gdzie można kupić sprzęt elektroniczny, materiały do wyposażenia domu, galeria handlowa, nawet kino..

  Chętnie bym się zgodził chodzić do sklepów w Sobotę, gdybym wówczas nie pracował, a nie przyjdę do domu o 18:00 zanim się umyję i wybiorę do sklepu to będzie minimum 19:30 - 20:00 i co może mi powiecie, że w często 1-2 godziny, ba nawet może 3h przejdę po sklepach w Galerii i kupię coś ciekawego nie biegając po galerii i półkach sklepowych..


  Gdyby Polacy mieli więcej czasu to na pewno chodzili by nie tylko w Niedzielę, ale i również w inne dni do centrum handlowych itp..

  Pozdrawiam.

  Wernyhora (gość)

  Niestety, przyzwyczailiśmy się do tego, że sklepy otwarte są 7dni w tygodniu. Czas uderzyć się w piersi, że przez to mniej czasu spędzamy z rodziną i znajomymi. Potem narzekamy na brak kontaktu z bliskimi, na czas dla siebie itd. Coś się porobiło. Nie wiem czy przez nadmiar pracy i przemęczenie czy przez telewizję i internet. Warto zastanowić się czynie wyszłoby nam na dobre, żeby sklepy były zamknięte w niedzielę.

  Magt Pat (gość)

  A wy łazicie w święta po kinach, basenach, muzeach... My to nie ludzie, ta obsługa? Jedna niedziela w miesiącu i wszystkie święta pracujące to trochę za mało. I nie mówcie, żeby zmienić pracę, bo to nie prowadzi do niczego.

  śnieżynka (gość)

  Tak między Bogiem a prawdą można by ludziom pracującym w niedzielę w marketach dać odpocząć.Ten jeden wolny dzień w tygodniu nic nie zmienia i nikt z głodu nie umrze.Za komuny zamykano sklepy już w piątek o godz. 13 i wszyscy przeżyli.

  Romano78 (gość)

  I tak powinna wyglądać każda Niedziela.U naszych zachodnich sąsiadów sklepy pozamykane w niedziele i nikt z głodu jeszcze nie zdechł.A polak zamiast spędzić czas z rodziną jakoś sensownie to szlaja sie bez celu po galeriach.

  realista (gość)

  Każda niedziela powinna być wolna od pracy a pracować powinni tylko służby i instytucje działające na rzecz ludności.
  Zakupy można zrobić od poniedziałku do soboty i nie jest prawdą że wzrośnie bezrobocie bo to jest opinia tych zagranicznych koncernów traktujących pracowników jak niewolników w 21-szym wieku