Autobus 77 zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem linii 788, zjechał z drogi, uderzył w barierki wiaduktu i zawisł na nim. Do wypadku doszło tuż przed godz. 14 na wiadukcie nad torami przy ul. Brzezińskiej, pomiędzy Brzęczkowicami a Brzezinką. Droga jest zamknięta, trwa akcja ratunkowa, pięć osób zostało rannych. Wstrzymany został też ruch pociągów przejeżdżających przez Mysłowice.

- Autobus przegubowy linii 77 wpadł prawdopodobnie w poślizg i najechał tyłem na jadący z naprzeciwka 788 - relacjonuje kom. Andrzej Szczerba z mysłowickiej policji. Następnie uderzył w barierki wiaduktu kolejowego, przerwał je i zawisł przednimi kołami nad torami.

W momencie wypadku linią 77 jechało około 30 pasażerów. Pięć osób zostało rannych, cztery z nich - w tym jedno dziecko - zostały odwiezione do szpitala. - Jeden z poszkodowanych po udzieleniu pomocy w szpitalu został od razu zwolniony do domu - mówi kom. Szczerba. Pasażerowie 788 w większości przesiedli się na pobliskim przystanku na kolejny autobus i odjechali.

Policja i strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i czekają na sprzęt ciężki, który umożliwi drogowcom wciągnięcie autobusu z powrotem na jezdnię. Ulica w tym miejscu jest zablokowana. Kierowcy jadący od strony Brzezinki powinni kierować się ulicami: Reja, Leśną i Wybickiego, a od strony Centrum: ulicą Stadionową, Obrzeżną Zachodnią i Pukowca.

Godz. 17.30 Specjalistyczny samochód ratownictwa-drogowego z Komendy Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej wciągnął przed godz. 17 autobus 77 na jezdnię. Pojazd został odholowany. Strażacy muszą jeszcze zabezpieczyć barierki, usunąć z jezdni szkło i elementy pojazdów, zneutralizować plamy ropy, oleju i innych płynów, które podczas wypadku wylały się na drogę. Ulica jest cały czas zamknięta dla ruchu. Kierowcy są kierowani objazdami: od strony Brzezinki powinni kierować się ulicami: Reja, Leśną i Wybickiego, a od strony Centrum: ulicą Stadionową, Obrzeżną Zachodnią i Pukowca. - Do godziny droga powinna być już przejezdna - zapowiada kom. Szczerba.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Marzeny Bugały Z WYPADKU TYLKO NA DZIENNIKZACHODNI.PL!

Komentarze (36)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pati (gość)

Może to ten sam autobus 77 ,którym jechałam kiedyś z Wesołej.W Kosztowach przesiadłam się na 149 bo bałam się nim jechać dalej bo mógł się rozlecieć a hałas był nie do zniesienia.Dlaczego takich gratów nie wycofuje się?Czy trzeba tragedii ///

elka (gość)

chodzi o samą plamę oleju.Warunki pogodowe,nawierzchnie dróg,"rozwalajace się autobusy i samochody"szybka jazda.Takie obrazki oglądamy na naszych drogach nie tylko w Mysłowicach.Kierowcy więcej wyobraźni.

hsalf (gość) (Karol)

Mosz chopie racjo , 77 to tragedia jechać do roboty przez ok 50 minut to gechynna , zimno i larmo bo wszystko sie trzynsie i nie wiadomo czy to badziewie się nie rozsypie za chwila tego sie niy do słuchać ale to wszystko od kierowcow ponoć zależy. Jak sie dzwoni do KZK GOP to tak to tłumaczą. Pasażerowie/znajomki, koledzy/ jadą nie rzadko w kabinie kierowcy/dobrze izolowanej żeby im zimno niy było/ i tak se rynkami oba wywijają że strach. Stacja Obsługi maja własno to powinny autobusy być bez skazy a one nadają się ino do Huty

kierowca (gość)

przejedz sie po morgach i krasowach stojac z przodu (aby widziec droge i nie przeszkadzac kierowcy) a zobaczysz jakie slalomy musi robic kierowca aby zawieszenia nie urwac

Poważny (gość)

To siedź gorolu na d... w tym swoim "Pięknym"Jaworznie i jak reszta goroli nie przyjeżdżaj na śląsk skoro tak Ci się tu nie podoba.

ADI (gość)

jestem mieszkancem JAWORZNA I ĆIESZE ŚIE ZE NIEMIESZKAM W TAK ZANIEDBANYM POD KAZDYM WZGLĘDEM MIEŚĆIE JAKIM SA MYSŁOWICE

Karol (gość)

co chwile jakiś gamoń traci kilka litrów oleju, jeżdżę dziennie po Mysłowicach i to już 3 taka plama w ciągu kilku miesięcy, jeden koleś lał raz olejem z piaskarki przez pół Mysłowic bo miał dziurawy przewód.... kolega z pracy tam jechał przed poślizgiem 77 i też sie kiejznął ale nic się nie stało bo wolniej jechał, co do stanu linii 77 to rzeczywiście pożoga, najdłuższa linia a busy nieogrzane i wyruchane.....bez komentarza (podobno płacimy za przewóz w komfortowych warunkach)

Pomsta (gość)

A ja jechałem Minibusem i jakoś kierowca w poślizg nie wpadł bo mają normalne wozy a nie 25 letnie ikarusy z łysymi oponami niestety inspekcja Transportu Drogowego woli przetrzepać prywatnego busa niż takiego molocha jakim jest KZK-GOP bo za nim kto stoi pan prezydent Katowic zastanówmy się komu powierzamy nasze życie i życie naszych bliskich naszych pociech które dziennie tymi złomami jadą do szkoły a tak poza tym ten wrak miał łyse opony .

Zibi (gość)

Niestety drogi macie w opłakanym stenie. Nowe autobusy po miesiącu na tych drogach by się rozleciały.

Odpowiedz na poslizg?? (gość)

A jednak mozna!!!Na drodze byla plama oleju kilkanascie minut przed posligiem 77 strazacy dostali powiadomienie o tamtejszej plamie.

... (gość)

Da sie wpasc w poslizg zobacz za okno jezdnia jest mokra i lekki przymrozek... To wystarczy zeby na drodze było w miare slisko sam cos o tym wiem

anty KZKGOP (gość)

Jak można wpaść w poślizg na prostej drodze 10 tonowym autobusem? Akurat na tym odcinku droga nie jest dziurawa. Zatem dzięki KZK GOP i ich Ikarusom pamiętającym czasy Stalina mogło dojść do tragedii. Może już czas zadbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów???