(© arc. )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyniki wyborów prezydenckich 2015 w Mysłowicach: Jak głosowali mysłowiczanie? Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów w naszym mieście. Kto wygrał?

AKTUALIZACJA, 25 maja, godz. 13.20 Są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015 w Mysłowicach. Potwierdziły się nasze nieoficjalne ustalenia. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał z urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim 369 głosami. Na Andrzeja Dudę oddaliśmy łącznie 16 tys. 458, a na Komorowskiego - 16 tys. 089. Procentowo to 50,57 do 49,43.

Do urn poszło 57,02 proc. uprawnionych do głosowania mysłowiczan. To aż o ponad 6 proc. więcej niż w pierwszej turze (wtedy frekwencja wyborcza wyniosła u nas 50,70 proc.). A dokładniej rzecz biorąc na 57 tys. 961 uprawnionych mieszkańców głosowało 33 tys. 050 osób. 503 głosy były nieważne.

Nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015 w Mysłowicach: Z wciąż nieoficjalnych, ale pełnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich 2015 w Mysłowicach, wynika, że minimalnie wygrał Andrzej Duda. Mysłowiczanie oddali na niego łącznie 16 tys. 458, podczas gdy na jego rywala - 16 tys. 089.

Do godz. 17 do urn poszło w mieście, przypomnijmy, 40,25 proc. uprawnionych do głosowania. To lepiej niż w I turze. Wtedy do godz. 17 frekwencja w Mysłowicach wynosiła zaledwie 33,81 proc.

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  merlin (gość) (inna)

  Wierze że Wojtowicz z jego ludzmi wyprowadzi nasze miasto z tego zascianka , PiS powinien się połaczyc z Darkiem i przegonic leśnych dziadków

  inna (gość)

  Gdyby pojsc za ciosem i zabrać niezadowolonych mieszkancow, zrobić znow wybory w miescie i wymienić panujący od lat układ powiazan to może cos ruszy w tych Myslowicach. Jest radny Wielkopolanin, młody i wykształcony. Trzeba mu pomoc. PiS rosnie w sile.

  między wierszami (gość) (Gustaw)

  Dokładnie, obecnej sitwie wszystko jedno kto rządzi, a jak się pomylą w swoim wyborze to nagle zmienią front, dadzą kilka stanowisk w UM albo dotację na "koncert" i będzie po sprawie. Ten układ mogą zmienić tylko wybory samorządowe i wybór kandydatów naprawdę niezależnych i nie związanych z żadną "mafią" rządzącą tym miastem.

  Gustaw (gość) (PN)

  Niestety to nie tak. W UM warcholstwo z górnej półki. Wyniki wyborów to wypadkowa niezadowolenia mieszkańców ze wszystkiego i skutecznej propagandy "kościółkowej". Ale jeśli ktoś wierzy w zmiany, to najwyraźniej jest ślepy. Nic się nie zmieni (poza drobiazgami natury ideologicznej). Po prostu jedną mafię zastąpi druga. I co ciekawsze jeszcze się kiedyś okaże, że obie ze sobą współpracują ściśle, tylko My szare ludziki dajemy sobą manipulować jak stado baranów.

  PN (gość)

  Wychodzi na to,że Mysłowice się budzą.Pierwszy krok został wykonany przeciwko układom mafijnym,aferom zamiatanym pod dywan,wyprzedawania tego co jeszcze jest w rękach Polaków...Jest szansa na normalność i sprawiedliwość,ale trzeba wygrać jeszcze wybory jesienne.

  :) (gość)

  No i skończyła się aura wokół pani minister Bieńkowskiej i prezydenta Lasoka. Popierany przez nich kandydat do senatu przegrał z kretesem, a teraz w Mysłowicach przegrał prezydent Komorowski. Kończy się pewna era, kończą się przynoszone na tacy synekury! Lasok politycznie już ciąży jak kamień u szyi.