Każdy, kto w poniedziałek wybrał się do mysłowickiego magistratu, odchodził z kwitkiem. Urząd Miasta oraz Biuro Obsługi Mieszkańca zamknięte były na cztery spusty, bowiem ich pracownicy, w myśl zarządzenia ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Każdy, kto w poniedziałek wybrał się do mysłowickiego magistratu, odchodził z kwitkiem.


Urząd Miasta oraz Biuro Obsługi Mieszkańca zamknięte były na cztery spusty, bowiem ich pracownicy, w myśl zarządzenia prezydenta Osyry, odbierali wolne za przypadające 15 sierpnia święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

- O tym, że urząd będzie zamknięty, informowaliśmy mieszkańców już od połowy ubiegłego miesiąca. Ogłoszenia znajdowały się na wszystkich drzwiach wejściowych i w naszych lokalnych mediach - tłumaczy Katarzyna Szymańska, rzeczniczka tutejszego magistratu.

Choć 15 lipca informacja ukazała się też na samej górze strony internetowej gminy, to w sierpniu już nie tak łatwo było ją na niej znaleźć. W efekcie wielu mysłowiczan nie dowiedziało się o zmianach w urzędniczym grafiku na czas i zapukało do drzwi magistratu. W poniedziałki bowiem trafia tu zazwyczaj najwięcej petentów.

- Wziąłem specjalnie na dziś urlop w pracy, bo chciałem zarejestrować samochód. Przychodzę, a tu wszystko pozamykane - mówił oburzony mieszkaniec Mysłowic, Piotr Kopeć. - Urząd Miasta to instytucja publiczna, a nie prywatna firma. To tak samo, jakby wszyscy funkcjonariusze policji naraz wzięli sobie wolne - dorzucił z przekąsem.

Mysłowice, poza Dąbrową Górniczą, której wszystkie delegatury urzędu miasta na raz odebrały wolne za sierpniowe święto już w czerwcu, są wyjątkiem w naszym regionie.

Pozostałe gminy wydzieliły swoim pracownikom do wyboru co najmniej dwa terminy wolnego, aby nie dezorganizować pracy żadnego z wydziałów.

Na inne rozwiązanie zdecydował się urząd w Tychach, który w ostatnich dniach pracował bez zmian.

- Nasi pracownicy mogą wybrać dzień wolny do końca sierpnia. Chcieliśmy, aby urząd cały czas sprawnie funkcjonował - tłumaczy Iwona Ciepał z tyskiego magistratu.

Z kolei w ub. piątek wolne mieli urzędnicy miejscy m.in. w Łodzi, Bydgoszczy i Kielcach.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!