Festiwal Kolorów w Polsce staje się już tradycją. 20 czerwca zagościł na Polach Marsowych w Chorzowie. Zobaczcie, co tam się działo.

Festiwal Kolorów to cykliczna impreza nawiązująca do hinduskiego Święta Holi. Podczas niej młodzi i starsi obrzucają się kolorowym proszkiem. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkich złości oraz zmianę pór roku - z zimy na wiosnę.

Z uwagi na temperatury w Polsce Festiwal Kolorów odbywa się na przełomie wiosny i lata. Udział w festiwalu jest darmowy, ale każdy uczestnik musi kupić kolorowy proszek, który kosztuję 10 zł.

W styczniu 2014 internauci wybierali, w których miastach odbędzie się impreza. Katowice otrzymały prawie 20 tysięcy głosów i zajęły czwarte miejsce. Pierwsze miejsce zajął Lublin z 26 628 głosami. Kolejne lokaty należały do Krakowa (26 345) i Łodzi (21 144). Na piątym miejscu uplasował się Wrocław (18 005 głosów), który także włączono do grona miast-gospodarzy Festiwalu Kolorów 2014.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!