Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż szpitala w Mysłowicach pod lupą CBA i wojewody

Monika Chruścińska-Dragan
Sprzedaż szpitala w Mysłowicach: Kajetan Gornig, prezes MCZ i radny PO w Gliwicach, po burzy medialnej zawiesił członkostwo w PO. - Nie chcę być ofiarą politycznych wojenek - mówi. Podkreśla, że nie było konfliktu interesów.  - Dobrze, że sprawa zostanie wyjaśniona - zaznacza.
Sprzedaż szpitala w Mysłowicach: Kajetan Gornig, prezes MCZ i radny PO w Gliwicach, po burzy medialnej zawiesił członkostwo w PO. - Nie chcę być ofiarą politycznych wojenek - mówi. Podkreśla, że nie było konfliktu interesów. - Dobrze, że sprawa zostanie wyjaśniona - zaznacza. Arkadiusz Ławrywianiec
Sprzedaż szpitala w Mysłowicach: Zaczęła się wyprzedaż szpitali za bezcen - alarmowali w Sejmie posłowie PiS przed głosowaniem odwołania ministra zdrowia. Jako przykład, jak jeden mąż, podawali zbycie przez gminę udziałów Mysłowickiego Centrum Zdrowia - miejskiej spółki powstałej po likwidacji Szpitala nr 1. Smaczku historii dodał fakt, że w konsorcjum, które kupiło udziały, znaleźli się prezes szpitala i radny PO w Gliwicach, Kajetan Gornig, oraz radna PO w Mysłowicach Jolanta Charchuła. Sprawę bada CBA i Śląski Urząd Wojewódzki.

Sprzedaż szpitala w Mysłowicach: Urzędnicy wojewody sprawdzają, czy radna Charchuła kupując spółkę nie złamała ustawy o samorządzie gminnym, która zabrania samorządowcom prowadzenia działalności gospodarczej na majątku gminy. Gorniga ten zarzut nie dotyczy, bo jest radnym w Gliwicach. O tym, że CBA przejęło dokumenty związane ze sprawą sprzedaży MCZ pisaliśmy już tydzień temu [czytaj TUTAJ].

Radna nie chce komentować sprawy. W komunikacie na swojej stronie internetowej przypomina, że "udziały spółki MCZ nabyło konsorcjum medyczne, w którego skład nie wchodzi radna Jolanta Charchuła. Konsorcjum Medyczne utworzyli: Marta Wencek, Urszula Urbanowicz i Michał Wojcieszyn oraz spółka Olk-Med".

Ale z dotychczasowych informacji wynika, że radna jest współwłaścicielką spółki Olk-Med, a w KRS widnieje jako jego prokurent.

Przypomnijmy: za udziały MCZ konsorcjum zapłaciło miastu 134 tys. 925 zł. Budynki i działka, na której stoi lecznica, pozostały gminne. Szpital nadal będzie przyjmował pacjentów w ramach NFZ i prowadził dotychczasowe oddziały co najmniej do 2022 r. Nowy właściciel ma także utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie przez minimum dwa lata, spłacić zadłużenie spółki (ok. 2,8 mln zł) i zainwestować w nią 3,5 mln. Prezes Gornig twierdzi, że MCZ powinno spłacić długi w 2015 roku.

- Planujemy rozszerzyć działalność specjalistyki, otworzyć gabinet lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a dzięki środkom norweskim podwyższyć konkurencyjność szpitala. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a NFZ nie "wysmaży" jakiejś niespodzianki to w 2018 roku powinniśmy wyjść na prostą - szacuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto