Skandia Maraton Lang Team 2015 wkrótce w Rzeszowie  Skandia Maraton Lang Team 2015 wkrótce w Rzeszowie

Skandia Maraton Lang Team 2015 wkrótce w Rzeszowie (© mat.pras./Szymon Gruchalski)

Już w niedzielę 30 maja w Rzeszowie, na kilku dystansach zmierzą się fani kolarstwa z całej Polski.

To już kolejna w tym roku odsłona Skandia Maraton Lang Team. Najlepsi kolarze wystartują na kilku bardzo różnorodnych trasach i dystansach. Każdy znajdzie coś dla siebie: w Rodzinnej Paradzie mogą wystartować całe rodziny (dystans 9 km), na nieco starszych czeka dystans MINI: 36 km, na wytrwalszych Medio 53 km i na tych najlepszych Grand Fondo 85 km. Trasa maratonu przebiega przez niezwykle malownicze tereny Podkarpacia i prowadzi głównie drogami asfaltowymi, szutrowymi i polnymi.

Po ubiegłorocznych emocjach związanych z Tour de Pologne, w tym roku Rzeszów stanie się rowerową stolicą dla kolarzy amatorów.

- Mamy ponad 100 kilometrów ścieżek rowerowych i ciągle budujemy nowe. Poza tym co roku w mieście organizowanych jest szereg imprez dla rowerzystów – mówi Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Od pewnego czasu obserwuję rosnącą popularność kolarstwa. To również zasługa naszych mistrzów – Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. Bardzo się cieszę, że kolarskie imprezy po raz kolejny zawitają do Rzeszowa – dodaje Ferenc.

O tym, że Rzeszów jest kolarską stolicą Polski, mówił również marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Chcemy promować jazdę na rowerze, bo jesteśmy częścią wielkiego projektu Green Velo, czyli trasy rowerowej w Polsce Wschodniej. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości trasa będzie główną częścią zespołu ścieżek rowerowych województwa. Kolarstwo to sport, który zyskuje wielu zwolenników, a na Podkarpaciu ma piękne tradycje – dodaje Ortyl.

Do wyścigu można się zgłaszać przez internet (do środy 27 maja). W piątek 29 maja w godz. 16-19 i w sobotę 30 maja w godz. 8-10.30 będzie można zapisać się także w Biurze Zawodów przy hali Podpromie.

Podczas imprezy po raz drugi odbywać się będzie akcja "Pozytywne Obroty", która polega na przejechaniu dystansu na trenażerach, czyli symulatorach kolarskich. Każdy przejechany w ten sposób kilometr to pakiet bezpieczeństwa, m.in. odblaski dla najmłodszych rowerzystów i pieszych w regionie. Nie zabraknie również pogadanki o bezpieczeństwie dla najmłodszych rowerzystów, którą poprowadzi fundacja Doroty Stalińskiej "Nadzieja".

Tak było w Krakowie podczas Skandia Maraton Lang Team:

WIDEO: Scandia Maraton Lang Team. Odcinek w Krakowie

autor: Wojciech Matusik/Gazeta KrakowskaSport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!