W Mysłowicach już oficjalnie jest rondo im. Światowych Dni Młodzieży. Impreza, związana z nadaniem miana skrzyżowaniu, odbyła się w miniony piątek w galerii Quick Park i na jej parkingu. Zebrani zobaczyli film dokumentalny autorstwa Krzysztofa Łęczycki, który opowiadał o przebiegu ŚDM w Mysłowicach. Bowiem rok temu do miasta przyjechało 4,5 tys. pielgrzymów z prawie 40 krajów.

– Nakręciłam kilkanaście godzin. Z tego wszystkiego musiałem wybrać najlepsze kawałki, aby zmontować 45-minutowy film – przyznaje pan Krzysztof.

W OH Kinie, w którym wyświetlono film., zjawiły się rodziny, które przyjmowały pielgrzymów, organizatorzy ŚDM w Mysłowicach, wolontariusze, władze miasta i zaproszeni gości, w tym ks. bp Adam Wodarczyk.

– Światowe Dni Młodzieży pomogły mi umocnić się w wierze, bo byłem zagubiony. Wpłynęły na to trudne momenty, np. sytuacja, gdy zgubiłem swoją 50-osobowa grupę pielgrzymów. Pomodliłem się wtedy o ich odnalezienie. Moja prośba szybko została spełniona. Wtedy też odzyskałem swoją wiarę – podkreśla były wolontariusz Sławomir Piernikarczyk.

Przypominamy, że z wnioskiem do prezydenta Mysłowic o nadanie nazwy rondu imieniem Światowych Dni Młodzieży, zwrócili się mysłowiccy wolontariusze ŚDM. Pomysł zaakceptowali radni.

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dora (gość)

Jacy mysłowiczanie nadali nazwę??? Kto się nas pytał o zdanie? Propaganda jak za komuny albo pisu. Aparatczyki wchodząc w du*ę biskupom już nie wiedzą ile wazeliny walić. Nie było żadnych konsultacji dotyczących nazwy ronda. Dlaczego inne ronda nie są tak odwalone jak to? Nie zesrajcie się z tym kościołem hipokryci.

araya (gość)

Swoją drogą ciekawe, że nie widać ilości komentarzy odnośnie wątku na głównej stronie, kiedy są nie po myśli redakcji... Taka cicha cenzura.

araya (gość)

"Przypominamy, że z wnioskiem do prezydenta Mysłowic o nadanie nazwy rondu imieniem Światowych Dni Młodzieży, zwrócili się mysłowiccy wolontariusze ŚDM."
Przypomnijmy, że to gó.no prawda. Za nazwą ronda stoi Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice", prokościelna organizacja, która najchętniej każdą ulice w Mysłowicach nazwałaby imieniem biskupa, papieża, księdza i td. Przegłosowało nazwę 120 ludzi, z czego większość podejrzewam z łapanki. Brawo, czekamy na skrzyżowanie ukrzyżowania i park oliwny.