Próbny egzamin gimnazjalny 2014 OPERON. We wtorek uczniowie pisali próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, w środę czekała na nich część matematyczno-przyrodnicza [matematyka, biologia, geografia, chemia].

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 OPERONPróbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów w całej Polsce. Egzamin odbył się po raz pierwszy w grudniu 2007 roku, a obecnie przystępuje do niego ponad 60% gimnazjalistów!

Próbny egzamin gimnazjalny umożliwia sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów prawdziwego egzaminu. W tym roku próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem rozpoczęły się 10 grudnia.

We wtorek uczniowie zmierzyli się z częścią humanistyczną - język polski, historia, WOS.

Jak informuje serwis natablicy.pl - Podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem gimnazjaliści musieli napisać wypracowanie na temat "Mądrość jest córką doświadczenia. Potwierdź słowa Leonarda da Vinci dwoma przykładami z literatury i jednym z życia codziennego". Pytania w testach z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie dotyczyły m.in. słowotwórstwa, pisma klinowego, czasów Kazimierza Wielkiego oraz przeniesienia stolicy do Warszawy.

Próbny egzamin gimnazjalny 2014 z Operonem. Test humanistyczny - arkusze, test, zadania, pytania, odpowiedzi, rozwiązaniaW środę 11 grudnia o godz. 9:00 na uczniów czekała część matematyczno-przyrodnicza: matematyka, biologia, geografia, chemia. Egzamin trwać będzie 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny: część matematyczno-przyrodnicza. Sprawdzono wiedzę uczniów...Harmonogram próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem:

- 10 grudnia o godz. 9:00 – próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, czas trwania: 150 min.
- 11 grudnia o godz. 9:00 – próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej, czas trwania 150 min.
- 12 grudnia o godz. 9:00 – próbny egzamin gimnazjalny z części językowej – część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).
- dzień następny po każdym z egzaminów – opublikowanie odpowiedzi do testów
- Początek lutego 2014 – przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Pisaliście próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 OPERON - piszcie jak wam poszło...

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michał (gość)

Znalalazłem arkusze i odpowiedzi do wszystkich egzaminów gimnazjalnych w 2013/2014 ! Sprawdzajcie http://9az.pl , zanim ktoś to usunie ! Mi bardzo pomogło to w egzaminie z polskiego