Ania Bolesta zmaga się z ciężką chorobą. Pomóż jej normalnie żyć Ania Bolesta zmaga się z ciężką chorobą. Pomóż jej normalnie żyć

Ania Bolesta zmaga się z ciężką chorobą. Pomóż jej normalnie żyć (© facebook.com/Anna Bolesta - walka z chorobą)

Ania Bolesta z Brańska na Podlasiu zmaga się z ciężką chorobą, która nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowna operacja w Barcelonie.

Choroba Ani to rozszczep kręgosłupa w rejonie krzyżowowo – guzicznym wraz z występującą przepukliną oponową, tłuszczakiem i zespołem Arnolda Chiari typu II.

- Z chorobą zmagam się od urodzenia. Jednak nie miałam praktycznie jej żadnych objawów. Rozwijałam się prawidłowo, nie miałam problemów z poruszaniem. Dopiero w wieku 19 lat dostałam silnego ataku bólu głowy, który okazał się następstwem choroby. Okazało się, że mam zmiany w głowie , które są spowodowane istniejącą przepukliną. I tak z roku na rok zaczął się pogarszać mój stan zdrowia. Doszły bóle nóg, kręgosłupa , głowy - które towarzyszą mi dzień w dzień - mówi Ania Bolesta.

Choroba objawia się bólami głowy, szumem i piskiem w uszach, drętwieniem rąk i bólem oczu. Stan dziewczyny z dnia na dzień się pogarsza, utrudniając codzienną pracę. Choroba może doprowadzić do tego, że dziewczyna wyląduje na wózku. Ratunkiem jest operacja w Barcelonie, w Institut Chiari & Syringimielia & Escoliosis.

- Operacja w Barcelonie będzie jednorazowa, chociaż niewykluczone, że później będę wymagała leczenia. Zależy jak powiedzie się operacja. Na pewno czeka mnie też rehabilitacja. Być może będę musiała nauczyć się chodzić od nowa... - mówi Ania.

Koszt operacji uwolnienia zakotwiczenia rdzenia kręgowego to ponad 340 tysięcy złotych. Zbiórka publiczna prowadzona jest na portalu Się Pomaga Więcej informacji znajdziecie także na facebooku

Zobacz, jak Ania opowiada o swojej chorobie:Czytaj: Potrzebna pomoc dla małego Kubusia. Podziel się szpikiem

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!