Oto wyniki wyborów prezydenckich na Śląsku Oto wyniki wyborów prezydenckich na Śląsku

(© MACIEJ GAPINSKI / POLSKA PRESS)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Druga tura wyborów prezydenckich już za nami. Według sondażu late exit poll wykonanego przez IPSOS wygrał je kandydat PiS Andrzej Duda z wynikiem 52 proc., pokonując Bronisława Komorowskiego (48 proc.).

Oficjalne wyniki drugiej tury poznamy w poniedziałek. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najpóźniej przed północą. Według najnowszych danych z sondażu late exit poll IPSOS, w woj. śląskim wygrał Bronisław Komorowski z wynikiem 50,30 procent. Jego kontrkandydat Andrzej Duda dostał 49,70 proc.

W największych miastach frekwencja wyniosła: w Krakowie 44,8 procent, Łodzi 41,83 procent, Poznaniu 44,15 procent, Warszawie 47,21 procent, we Wrocławiu 42,11 procent.

Jeśli wierzyć sondażowi, frekwencja w całym kraju to 56,1 proc.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Lonia (gość)

    Tym razem to pomyła. Ten wynik sie zmieni. Bredzisław ze swoim strzelającym traktorkiem prowadzi. No chyba że Pan Putin postawił na wnuka Maliniaka i sfałszował wybory