Ogólnopolski Konkurs Rock'n'rolla w Mysłowicach [2015]: W niedzielę, 24 maja, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na os. Bończyka znów przenosimy się w czasie. Na parkiecie będą dominowały kicky i podskoki, a muzycy zagrają boogie woogie. Zobaczcie zdjęcia z poprzednich edycji imprezy.

Ogólnopolski Konkurs Rock'n'rolla w Mysłowicach [2015]: Na początku był rock'n'roll. I fani gatunku z całego kraju już po raz piąty oddadzą mu cześć w Mysłowicach. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na osiedlu Bończyka spotkają się na Ogólnopolskim Konkursie Rock'n'rolla. Będą kicki, podskoki, wyszukane figury i wirujące w powietrzu spódniczki.

Jak przekonują organizatorzy imprezy, zatańczyć może każdy - doświadczeni tancerze, pasjonaci, amatorzy i zrzeszeni w tanecznych stowarzyszeniach.

Regulamin konkursu określają niezwykle proste zasady. Turniej podzielony jest na trzy rundy, dwie po 15 minut i trzecią, finałową, 20-minutową. A to znaczy, że tancerze będą tańczyć z małymi przerwami przez blisko godzinę do muzyki granej na żywo. Rytmy wybijać im będą muzycy Happy Big-Bandu KWK Mysłowice-Wesoła.

Taneczne duety, które dotrwają do ostatnich minut, wezmą udział w ścisłym finale. Spośród nich jury wytypuje trzy najlepsze pary turnieju. Swoich faworytów wybierze także publiczność.

- Pomiędzy blokami tanecznymi odbędą się pokazy grup tanecznych. Pokaz stepowania da zespół Tap Dance z Katowic, a pokaz charlestona (amerykański taniec towarzyski popularny w latach 20. XX wieku) i lindy hopa (taniec do muzyki jazzowej, protoplasta m.in. rock'n'rolla, jive'a i boogie woogie) - studio tańca Swing City Tarnów - zapowiada Dawid Kszta, inicjator mysłowickiej imprezy.

Początek turnieju zaplanowano na godz. 17. Rejestracja tancerzy rozpocznie się już godzinę wcześniej. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mejlową (imprezy@m-ok.pl) do soboty, 23 maja, godz. 15.

- Zapisać się będzie można także przed turniejem. Nikogo nie odeślemy z kwitkiem - zapewnia Kaszta. Po konkursie impreza przeniesie się do Szybu Bończyk. Tutaj tancerze zawodów wezmą udział w warsztatach, a przygrywać im będzie zespół Boogie Boys. - To cenione polskie trio muzyczne wykonujące utwory w stylu boogie woogie - wyjaśnia Kaszta.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!