Ogólnopolski konkurs rock'n'rolla w Mysłowicach [2015]: Tu nie ma sztywnych reguł, póz, ani choreograficznych ograniczeń. Wystarczy poznać krok podstawowy i dać się ponieść fantazji - przekonywali fani rock’n’rolla, którzy w niedzielę, 24 maja, zjechali z całej Polski na 5. Ogólnopolski konkurs rock'n'rolla w hali MOSiR na os. Bończyka w Mysłowicach.

Ogólnopolski konkurs rock'n'rolla w Mysłowicach [2015]: Najlepiej tańczyli, tak zdaniem jury, jak i publiczności, Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy, którzy na konkurs do Mysłowic przyjechali aż z Warszawy. - To nasz drugi turniej tutaj i drugie zwycięstwo. Bardzo nam się podoba - cieszyli się laureaci pierwszego miejsca.

Robili wszystko, czego w prawdziwym rock’n’rollu zabraknąć nie może – wyrzuty, obroty, wykopy.

Drudzy byli: Patrycja Wienczek i Tadeusz Tarnowski, a trzeci - Julia Swoboda i Daniel Ledwoń. Zasady były proste. Turniej podzielony został na trzy rundy, dwie po 15 minut i trzecią, finałową, 20-minutową. A to znaczy, że tancerze tańczyli z małymi przerwami przez blisko godzinę do muzyki granej na żywo. Rytmy wybijali im muzycy orkiestry Happy Big-Band KWK Mysłowice-Wesoła.

Przed halą MOSiR na amatorów czekała mini-wystawa starych samochodów, a po konkursie na uczestników turnieju - impreza w Szybie Bończyk.

- Rock’n’roll to pochodna tańców swingowych, których protoplastą był lindy hop. Tańczyli go czarnoskórzy do muzyki jazzowej w Stanach Zjednoczonych. Rock’n’roll był tańcem białych. W latach 50. w ten sposób bawili się na imprezach nasi dziadkowie - przypomina Dawid Kaszta, inicjator imprezy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!